Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wnętrza wypunktowanie FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Drewniana zabawka bezpiecznie odnowiona
Zobacz:

Aktualności wnętrza

FFiL ŚNIEŻKA S.A. - Drewniana zabawka bezpiecznie odnowiona

04-02-2013

Naturalna trwałość wykonanych z drewna przedmiotów nadaje im wyjątkową wartość. Drewniana zabawka to prezent prosty, ale ponadczasowy. Ile radości sprawić może odnowiony koń na biegunach czy zestaw klocków, którymi sami bawiliśmy się w dzieciństwie?

 

Wbrew pozorom odnowienie zabawek z drewna nie jest trudne i można czynność taką wykonać samemu, niedużym nakładem czasu i pracy. Możemy być wówczas pewni, że otrzymany od nas przedmiot młoda osoba zapamięta na dłużej. To właśnie trwałość odróżnia drewniane upominki od współczesnych zabawek wykonanych z tworzyw sztucznych. Kto wie, może obdarowany sam zdecyduje się go kiedyś odrestaurować i przekazać dalej?

 

Lakier Akrylowy VIDARON renowacja drewnianych zabawek

Źródłó: FFiL Śnieżka S.A.

 

Poza prostymi narzędziami do rozkręcenia elementów ruchomych zabawki (jeśli takie posiada), potrzebne nam będą: pędzel, papier ścierny oraz odpowiedni środek do ochrony drewna. Na rynku dostępnych jest wiele lakierów, jednak wybrać powinniśmy preparat przyjazny dla osób szczególnie wrażliwych. Optymalnym wyborem będzie Lakier Akrylowy VIDARON. Jest to szybkoschnący środek o łagodnym, niedrażniącym zapachu. Spełnia on surowe wymagania europejskiej normy PN EN 71.3 – Bezpieczeństwo Zabawek. Może być bez obaw stosowany w przedmiotach, z którymi mają styczność dzieci, gdyż jest wykonany z bezpiecznych dla zdrowia surowców.

 

Lakier Akrylowy VIDARON jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody i środków myjących, co w przypadku zabawek jest szczególnie ważne. Jest również wygodny w stosowaniu i nie wymaga dużego doświadczenia – charakteryzuje się doskonałą rozlewnością oraz dużą przyczepnością do podłoża.

Lakier Akrylowy VIDARON

Źródło: FFiL Śnieżka S.A.

 

Przygotowanie powierzchni


  • Wszelkie ruchome elementy zabawki odkręcamy i każdy z nich malujemy z osobna. Powierzchnie powinny być gładkie, suche i wolne od zanieczyszczeń. Miejsce zatłuszczone przemywamy benzyną ekstrakcyjną i osuszamy.
  • Przed malowaniem, wszystkie elementy szlifujemy papierem ściernym. Jego ziarnistość dobieramy do stopnia nierówności podłoża. Wykonując szlifowanie pamiętajmy również o trudno dostępnych miejscach. Nagromadzony pył odkurzamy.

 

Aplikacja pierwszej warstwy


  • Po otworzeniu puszki z preparatem, jej zawartość należy starannie wymieszać. Lakierowanie wykonujemy pędzlem lub natryskiem pneumatycznym.
  • Pamiętajmy jednak, by temperatura otoczenia, w której wykonujemy tę czynność, nie była niższa niż 5 i nie wyższa niż 25 stopni Celsjusza. Do lakierowania pędzlem stosujemy model z włosiem syntetycznym. Jeśli malujemy pędzlem uniwersalnym, zaleca się przeszlifować włosie papierem ściernym. Czynność ta zmiękcza końcówki oraz usuwa luźne włosy.
  • Lakierowanie rozpoczynamy od trudnodostępnych miejsc. Preparat nanosimy grubą warstwą, którą następnie rozprowadzamy. Łączenie poszczególnych płaszczyzn należy wykonywać na morko. Polakierowaną zabawkę pozostawiamy do wyschnięcia na ok 4 godziny.

 

Aplikacja drugiej warstwy


  • Po wyschnięciu pierwszej warstwy, powierzchnie zabawki szlifujemy papierem ściernym o gradacji około 320 do momentu uzyskania gładkiej powierzchni. Podobnie jak przy pierwszej aplikacji, pył usuwamy odkurzaczem. W razie potrzeby możemy nałożyć dodatkową warstwę lakieru. Po wyschnięciu powłoki, elementy odkręcone montujemy z powrotem w całość.
  • Ostatnim etapem prac jest osuszenie i umycie narzędzi. Do pierwszej czynności używamy czystej wody. Pędzel dokładnie płuczemy, następnie osuszamy i odwirowujemy.
  • Tak zabezpieczona zabawka będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz nie ściemnieje: będzie za to sprawiała radość najmłodszym przez długie lata.


Więcej informacji na temat ochrony i dekoracji drewna znajdą Państwo na stronie www.vidaron.pl
 

Lakier Akrylowy VIDARON renowacja drewnianych zabawek
Lakier Akrylowy VIDARON
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito