Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie RHEINZINK - Szkolna restauracja w tytan-cynku
Zobacz:

Aktualności

RHEINZINK - Szkolna restauracja w tytan-cynku

25-08-2017

Nowy budynek szkolnej restauracji o powierzchni 800 m² w centrum miasta Venissieux przywitał uczniów w wyjątkowy sposób. Przestrzeń stworzona w otoczeniu roślin, z naturalnych materiałów użytych do konstrukcji – w tym drewna i cynku, odzwierciedla ważne dla każdego stylu architektonicznego cechy: szacunek dla środowiska, trwałość, estetykę i funkcjonalność budynku.


Denis Guillet, architekt współpracujący z wydziałem planowania miasta Venissieux, starał się w projekcie architektonicznym uwzględnić kwestie „współoddziaływania” roślinności z nowopowstałym budynkiem. – Chodziło o to, aby wykorzystać i uatrakcyjnić czas, który spędzają dzieci w tym otoczeniu. Aby odróżnić to miejsce od standardowych miejskich placów zabaw, zachowując maksymalnie istniejącą przestrzeń zieloną, sukcesywnie ją powiększając. Więc już na etapie koncepcji architekt starannie dobierał zarówno kształt budynku, jak i użyte w projekcie materiały.


RHEINZINK - Szkolna restauracja w tytan-cynku zdj. 1

fot. RHEINZINK


– Od samego początku wyobrażałem sobie takie krzywizny na budynku, jakie mają korony drzew, które otaczają budynek. Bryła szkolnej stołówki łamie więc utarte architektoniczne rozwiązania w tego typu projektach i oferuje oryginalny kształt, wykorzystując długości nierównoległych ścian. Podkreślone przez krajobraz krzywizny akcentują dodatkowo strefy wejść – restauracja posiada pojedyncze wejścia zarówno dla studentów, jak i dla pracowników gastronomii – wyjaśnia architekt.


– Co do okładziny zewnętrznej budynku nie było wątpliwości, gdyż właściwości naturalnej szaro-niebieskiej patyny RHEINZINK idealnie wpisywały się zarówno w architektoniczne jak i estetyczne założenia projektu
– mówi arch. Denis Guillet. – Dzięki temu bryła uzyskała odpowiedni wygląd powierzchni, trwałość i naturalność. Wpisując się w krajobraz tytan-cynk RHEINZINK oferuje także plastyczność, która pozwoliła zrealizować zakrzywione kształty, np. newralgiczne przejścia z dachu na elewacje.


Inwestor: Mairie de Vénissieux, Vénissieux, Francja

Architekt: Denis Guillet Architecte Dplg, Vénissieux, Francja

Wykonawca prac blacharskich: Vaganay André Sarl, Vernaison, Francja

Materiał: blacha tytan-cynk RHEINZINK prev blaugrau

RHEINZINK - Szkolna restauracja w tytan-cynku zdj. 2
RHEINZINK - Szkolna restauracja w tytan-cynku zdj. 3
RHEINZINK - Szkolna restauracja w tytan-cynku zdj. 4
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito