Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami
Zobacz:

Aktualności

Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami

25-08-2017

Od sierpnia br. popularne kołnierze VELUX do pokryć profilowanych EDW i EDZ zyskają nowy element - innowacyjną elastyczną gąbkę uszczelniającą. Kolejne typy będą wyposażane w nowość sukcesywnie. Dla dekarza oznacza to szybszy i łatwiejszy montaż okna, a dla inwestora jest gwarancją wysokiej jakości, szczelnej instalacji i trwałości na wiele lat.


Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 8

fot. Velux


Podstawową zasadą dobrego montażu jest właściwe osadzenie okna w konstrukcji dachu, poprawne zaizolowanie połączenia, a także zgodny z instrukcją, prawidłowy montaż pokrycia dachowego. Do wykonania tych czynności niezbędny jest m.in. wysokiej jakości kołnierz uszczelniający, odpowiednio dobrany do pokrycia dachowego. – Nasze produkty zawsze dostosowujemy do potrzeb i oczekiwań dekarzy, którzy – dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom – zapewniają poprawny montaż naszych okien dachowych. Ta innowacja wychodzi również naprzeciw wyzwaniu niedoboru pracowników z jakim boryka się wiele firm. Nowe kołnierze VELUX pozwalają na szybszy montaż, a w razie potrzeby łatwiejsze przygotowanie nowego pracownika do poprawnej instalacji okien dachowych VELUX – podkreśla Jakub Bogacz, dyrektor marketingu z firmy VELUX Polska.


Firma VELUX, lider innowacyjnych rozwiązań, nieustannie poszerza i ulepsza ofertę produktów ułatwiających i przyspieszających montaż. Dbając o jak najwyższą jakość oraz komfort pracy dekarzy opracowała nowe kołnierze wyposażone w elastyczną gąbkę uszczelniającą.


Szybki i pewny montaż


W konstrukcji gąbki, oprócz nowego elastycznego materiału, odpornego na starzenie pod wpływem promieniowania UV, zastosowano innowacyjny system ukośnych nacięć pod kątem co 0,5 cm, który przyspiesza i usprawnia montaż. – Do tej pory kołnierze uszczelniające były wyposażone w gąbkę o jednolitej strukturze i kształcie. Dla dekarza oznaczało to dodatkową pracę – aby zapewnić szczelność przylegania gąbki do pokrycia dachowego musiał precyzyjnie ją docinać i dopasowywać do kształtu każdej dachówki. Po tej innowacyjnej zmianie, w większości przypadków dekarz nie musi regulować gąbki. Nowy produkt ”współpracuje” z kształtem pokrycia dachowego idealnie dopasowując się do jego kształtu – wyjaśnia Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny z firmy VELUX Polska.


Takie rozwiązanie zapewnia płynny i pewny montaż najwyższej jakości. Docinanie gąbki na wysokość będzie konieczne tylko w sytuacji, gdy okno montowane jest w płaskiej dachowce lub gąbka znajduje się pod najniższą częścią dachówki profilowanej.


Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 9Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 9

fot. Velux


Szczelność i wytrzymałość


Zastosowanie nowej elastycznej gąbki uszczelniającej oznacza także wyjątkowe korzyści dla użytkowników okien dachowych. Nowatorski system ukośnych nacięć gwarantuje szczelne połączenie okna z dachem, zapobiegając wnikaniu wilgoci w jego konstrukcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klienci mają pewność, że warstwy izolacji i konstrukcja okna są zabezpieczone przed nadmierną infiltracją powietrza, a woda deszczowa i śnieg nie dostaną się poza obrys okna. Co więcej, elastyczna gąbka uszczelniająca została wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na promieniowanie UV, co zwiększa jej trwałość i zapewnia niezawodne działanie przez wiele lat.


Od sierpnia br. elastyczna gąbka uszczelniająca VELUX będzie zastosowana w kołnierzach do profilowanych materiałów pokryciowych – EDW i EDZ oraz w kołnierzach do wymiany okien EW i EW6000, a od października br. także w kołnierzach EDJ do montażu obniżonego.


Produkt będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2017 roku. Co ważne, wprowadzenie tego innowacyjnego i wysokiej jakości rozwiązania nie zmienia ceny kołnierzy.


Kompletny proces montażu okna dachowego z nowym kołnierzem można zobaczyć poniżej:


Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 1
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 2
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 4
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 5
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 6
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 7
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami zdj. 3
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito