Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM
Zobacz:

Aktualności

Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM

19-09-2017

Ręcznie wylewane płyty dekoracyjne z naturalnego betonu architektonicznego.


Beton naturalny Luxum, nazywany przez architektów współczesnym kamieniem, to wyjątkowo ciekawy, modowy materiał dekoracji wnętrz. Obecnie, po latach niełaski w naszej części Europy, beton architektoniczny powrócił do dobrych pracowni architektonicznych jako pierwszoplanowy materiał dekoracyjny przy wykończeniach wnętrz. Surowy, barwiony w masie, daje nieograniczone możliwości kreacji. Beton architektoniczny Luxum w płytach wielkoformatowych jako jedyny w Polsce, jest wolny od sztucznych włókien. Unikalna, zastrzeżona receptura oparta o szwajcarski cement Holcim, oraz kontrolowana komputerowo atmosfera dojrzewalni betonu i wieloletnie doświadczenie poparte pasją – gwarantują, że otrzymasz doskonałej jakości produkt. Ręczna technologia wylewania oraz odpowiedni dobór form szalowych, umożliwiają tworzenie płyt betonowych o właściwym, naturalnym wyglądzie, ale z kontrolowanym efektem estetycznym. To właśnie estetyka, jakość i bezpieczeństwo wyróżniają beton architektoniczny Luxum.


Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 6

fot. LUXUM


Kolekcję płyt betonowych manufaktury Luxum cechują unikatowość, bezpretensjonalność i oryginalność. Płyty betonowe Luxum dojrzewają 36 godzin w specjalnej, jedynej w Polsce hermetycznej dojrzewalni betonu, gdzie kontrolowane są takie parametry jak:

  • temperatura,
  • wilgotność,
  • oraz skład atmosfery.


Płyty betonowe Luxum, w formacie większym niż 0,3 m2 nadal wylewane są ręcznie, dzięki czemu wciąż jest w nich zaangażowanie i pasja. Beton architektoniczny – płyty betonowe Luxum, są dostępne w kolekcjach PREMIUM oraz INDUSTRIAL (o średniej lub gęstej porowatości).


Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 7

fot. LUXUM


BETON INDUSTRIAL – dostarczany w szerokiej gamie odcieni szarości, pełen mocnego charakteru – wżerów (raków) i porów które nadają płytom dozy surowości. Bogata, aczkolwiek miła w dotyku powierzchnia bez poszarpanych brzegów, to właśnie kolekcja betonu INDUSTRIAL.


PŁYTY INDUSTRIAL – świetne do wnętrz, na ściany i kominki, w pomieszczeniach, które potrzebują konkretnego, mocnego akcentu dekoracyjnego. Sprawdzi się w połączeniu z drewnem, roślinnością, szkłem i stalą. Odważne, także loftowe aranżacje, będą bardziej przekonywujące właśnie z zastosowaniem tego rodzaju betonu Luxum.


Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 8

fot. LUXUM


Płyty betonowe LUXUM PREMIUM – spokojna estetyka, klasyczny wygląd, średnio porowata powierzchnia. Miłe w dotyku płyty z betonu architektonicznego o strukturze włoskiego trawertynu.


Specjalna, najwyższa jakość urobku betonowego z dodatkiem mielonej ceramiki i marmuru, oraz cementu białego – to nowe możliwości dla betonu dekoracyjnego w płytach. Cechą charakterystyczną płyt LUXUM PREMIUM jest stosunkowo niska waga i wskaźnik nasiąkliwości w porównaniu do płyt ze zwykłego betonu architektonicznego. Dzięki unikalnym cechom betonu Luxum, transport i montaż jest bardzo łatwy. Poradzi sobie z nim każdy, kto ma doświadczenie z układaniem tradycyjnych płytek ceramicznych. Płyty betonowe LUXUM PREMIUM występują także w wersji gładkiej.


Beton architektoniczny w wersji PREMIUM, niczego nie udaje, niczego nie zastępuje, jest klasą samą w sobie. Doskonałość we wnętrzach, świetny praktycznie w każdej aranżacji – klasycznej, nowoczesnej, skandynawskiej, glamour, w stylu nowojorskim czy w aranżacji typu loft. Beton w stonowany sposób nadaje niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniom wewnątrz budynków prywatnych, jak i tych użyteczności publicznej. Płyty betonowe Luxum są mrozoodporne, oraz odporne na promienie UV – dzięki temu świetnie sprawdzą się na elewacji, ogrodzeniach oraz podłogach.


Płyty betonowe LUXUM w odmianie INDUSTRIAL i PREMIUM występują w 10 kolorach – od bieli, piasku saharyjskiego, poprzez kilka odcieni najbardziej poszukiwanych szarości – aż po cegłę, zardzewiałą stal, antracyt i głęboką czerń. Płyty betonowe Luxum są również dostępne w wielu rozmiarach. Między innymi 150x60 cm, 120x60cm, 100x50 cm, 90x55 cm, 80x80 cm, 60x60 cm lub 60x30 cm. Beton architektoniczny Luxum jest bezpieczny – posiada certyfikat CE oraz atest PZH.


Płyty dostępne są "od ręki" w salonie sprzedaży Luxum w Krakowie (w większości kolorów i rozmiarów). Dostawa w dowolne miejsce w Polsce już w 48 godzin. Organizowany jest także bezpieczny transport w dowolne miejsce w UE i poza UE. Luxum, jako wiodący producent nowoczesnego betonu architektonicznego dostarcza także odpowiednie rozwiązania montażowe, które mają najlepsze opinie wśród fachowców.


Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 9

fot. LUXUM


Kleje


Hydrofobowy klej LUXUM do betonu architektonicznego, kartusz 290 ml. Przy współpracy z wiodącym, światowym producentem profesjonalnej chemii budowlanej opracowano specjalistyczny, jedyny na polskim rynku klej przeznaczony do klejenia płyt betonowych do różnych, także trudnych podłoży. Dzięki technologicznemu przełomowi możliwe jest klejenie płyt betonowych Luxum nawet w dużych formatach. Nie każdy fachowiec wie, że klej do betonu architektonicznego Luxum ma wytrzymałość do 22 kg na 1 cm2. Tak, aż 22 kg na 1 cm! Dlatego wystarczy nawet na dużą płytę wycisnąć kilka pasków kleju, aby można było łatwo i bezproblemowo zamocować ją na ścianę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.


Klej cementowy wysoko elastyczny LUXUM do betonu architektonicznego, worek 25 kg. Najwyższej jakości, wysoko elastyczny biały klej do płyt wielkoformatowych. C2 TE S2 (najwyższa klasa elastyczności) na podłoża murowane, tynki cementowe, płyty GK, MFP i OSB. Warunkowo można stosować na podłoża do ociepleń – styropian, styrodur, wełna mineralna, skalna i szklana.


Dekoracyjne kotwy między-dylatacyjne. Wykonane ze stali nierdzewnej, szczotkowanej nowoczesne kotwy ozdobne, kwadratowe lub prostokątne. Montowane między dylatacjami, przetestowane, szybkie i bezpieczne w stosowaniu. Opracowane przez zespół designerów Luxum przy współpracy z uprawnionym konstruktorem.


Niewidoczne kotwy elewacyjne. Uniwersalne kotwy rurowe i płaskownikowe, niewidoczne po zamontowaniu płyt betonowych. Najważniejszą cechą montażu na takie kotwy jest uniwersalność rozwiązania – można stosować je do podłoży murowanych i murowanych z ociepleniem. W tym przypadku, to nie kotwy dostosowuje się do płyt, ale jako jedyne na rynku płyty betonowe Luxum dostosowują są do uniwersalnych, atestowanych, najpopularniejszych i najtańszych kotew kamieniarskich.


Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 10

fot. LUXUM


Śruby montażowe z nakładkami ozdobnymi. Zamontuj płyty na zwykłe śruby. Montażysta może wywiercić otwory w narożach płyt i przytwierdzić je do ściany, a na łeb śruby nałożyć specjalnie dostosowane, dekoracyjne nakładki ze stali nierdzewnej. Dostępne 2 rodzaje – ścięty stożek i płaskie-walcowate.


Beton architektoniczny – płyty dekoracyjne LUXUM to świetny i bezpieczny wybór, oraz doskonałe opinie klientów i fachowców. Zaufaj jakości, wiedzy i pasji i ciesz się najlepszymi rozwiązaniami dla Twojego domu.

Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 1
Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 2
Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 3
Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 4
Innowacyjny beton architektoniczny LUXUM zdj. 5
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito