Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Jak dobrać membranę do dachu?
Zobacz:

Aktualności

Jak dobrać membranę do dachu?

18-10-2018

Szczelny dach to rzecz, która cieszy nie tylko inwestora ale i wykonawcę, dając pewność że do realizacji nie trzeba będzie wracać ponownie. Firma Dörken, współpracując od wielu lat z dekarzami stosującymi profesjonalne membrany dachowe Delta, spotyka się często z zapytaniami jaką membranę wybrać w zależności od pochylenia dachu, warunków klimatycznych, poddasza użytkowego czy też innych czynników.


Krok po kroku


Aby uprościć odpowiednie zastosowanie membran dachowych Delta przygotowaliśmy tabelę, która w obrazowy sposób ułatwia podjęcie odpowiedniej decyzji.


Tabela opiera się na wytycznych Stowarzyszenia dekarzy niemieckich (ZVDH) klasyfikując dachy pod kątem wodoodporności jako klasa od 1 do 6, gdzie klasa 1 odpowiada najwyższym wymaganiom pod kątem szczelności i stosowana jest np. w obszarach o długotrwałym zaleganiu śniegu (tereny wysokogórskie).


Skorzystaj z tabeli


Kolumna pionowa tabeli określa kąty nachylenia dachu odpowiadającego charakterystycznym pokryciom dachowym z uwzględnieniem pochylenia poniżej normatywnego.


Dla przykładu zapis ≥ NND -12° oznacza normatywne nachylenie dachu (NND) pomniejszone o 12°. Po ustaleniu nachylenia dachu przechodzimy do górnego wiersza poziomego określającego ilość dodatkowych wymagań związanych z funkcjonowaniem dachu.


Wymagania zostały opisane w tabeli a są to min. poddasze użytkowe czy warunki klimatyczne. Na podstawie ilości dodatkowych wymagań (skala pozioma) i pochylenia dachu (skala pionowa) określamy właściwą klasę dachu. Teraz nie pozostaje nam nic prostszego jak z tabeli poniżej dobrać odpowiednią membranę dachową Dorken Delta gwarantującą poprawne funkcjonowanie dachu. Dzięki przedstawionej tabeli i rozwiązaniom Dörken Delta mamy możliwość profesjonalnego wyboru membrany dla różnych zastosowań.


Jak dobrać membranę do dachu? zdj. 1


NND - normatywne nachylenie dachu DODATKOWE WYMAGANIA: - użytkowa kondygnacja dachowa - właściwości konstrukcyjne
ND - nachylenie dachu   - warunki klimatyczne - przepisy miejskie


Membrany dachowe DELTA® dla odpowiednich klas szczelności dachów:


Jak dobrać membranę do dachu? zdj. 2


 

 Stosujemy

° Opcjonalnie – Nie nadaje się 1 Nie dla dachów deskowanych

3 Z zastosowaniem taśmy klejącej DELTA®-MULTIBAND

4 Z zastosowaniem kleju DELTA®-PREN

* Z zastosowaniem uszczelki pod kontrłatę DELTA®-SCHAUM-BAND dla klasy 3* i wyższych oraz dla dachów deskowanych.

Jak dobrać membranę do dachu? zdj. 3
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito