Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Z inspiracji historią
Zobacz:

Aktualności

Z inspiracji historią

21-08-2019

Występowały w średniowiecznej Europie, gdzie wytyczały granice własności. Obecnie murki z łupków skalnych wracają do naszych ogrodów w nowej formie oraz funkcji.


Z inspiracji historią zdj. 1

fot. Polbruk


Przykładem tego klasycznego designu we współczesnej wersji jest betonowy murek Polbruk Albero. Dzięki wykonanym w nim bruzdom oraz imitującej kamień fakturze przypomina on wyglądem historyczne konstrukcje, które wznoszono w średniowieczu, na przykład we włoskiej Toskanii. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Na budowę murka nie poświecimy jak dawniej dużo czasu, gdyż stawiamy go z gotowych modułów. Każdy z nich ma 41 cm wysokości, 7,7 cm grubości oraz 18 cm długości. Albero znakomicie sprawdzi się nie tylko jako murek oporowy, dzięki któremu zniwelujemy różnice w wysokości terenu w otoczeniu naszego domu. Z jego pomocą wyznaczymy również przestrzenie w naszym ogrodzie lub po prostu będzie on pełnił funkcję stricte dekoracyjną. Możliwości aranżacyjne są tu naprawdę szerokie. Z gotowych modułów Albero można zbudować wiele elementów małej architektury np. fontannę z zamkniętym obiegiem, a nawet meble ogrodowe np. stół czy barek. W tym przypadku Albero może stanowić podstawę, którą wystarczy przykryć drewnianym blatem.


Ze względu na swój współczesny design, ale również historyzujący charakter, może stać się on elementem aranżacji przydomowych zieleńców w stylu nowoczesnym, rustykalnym oraz śródziemnomorskim. Do pierwszych dwóch z nich najlepiej pasuje Albero w kolorze alpen. Szarość w tym przypadku będzie doskonale kontrastowała z zielenią ogrodu. Jest to bardzo pożądany efekt w aranżacjach utrzymanych w tej konwencji. Z kolei kolor brenta (beżowo-szary) sprawdzi się w projektach, gdzie dominują ciepłe barwy nawierzchni nawiązujące do śródziemnomorskich klimatów.


Murek, tak jak każdy element małej architektury, jest częścią większej kompozycji, dlatego warto dobrać do niego spójną wizualnie nawierzchnię. Albero w kolorze alpen będzie idealnie harmonizował z kostkami dedykowanymi do stylu nowoczesnego takimi jak Polbruk Oland, Metrik czy Lamell Z kolei dobrym dopełnieniem dla murka Albero w kolorze brenta będą kostki Polbruk Avanti, Granito, Ideo lub Petra w ciepłych śródziemnomorskich odcieniach.

Z inspiracji historią zdj. 2
Z inspiracji historią zdj. 3
Z inspiracji historią zdj. 4
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito