Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Zdrowe budowanie, zdrowe mieszkanie
Zobacz:

Aktualności

Zdrowe budowanie, zdrowe mieszkanie

19-11-2013

Ponad 90% naszego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. A ponieważ coraz więcej i częściej mówi się o szkodliwym wpływie materiałów budowlanych na nasze samopoczucie, w centrum zainteresowania opinii publicznej znajduje się jeden temat: „zdrowe mieszkanie”.


„Zdrowe mieszkanie” to wszechstronna koncepcja zakładająca jak najskuteczniejsze zminimalizowanie wpływu szkodliwych substancji zawartych w materiałach użytych do wykonania budynków na zdrowie. Obecnie, kiedy przepuszczalność powietrza powłoki budynku jest ograniczona przez kompleksowe środki izolacji termicznej, wszelkie szkodliwe substancje pochodzące z materiałów budowlanych bardzo szybko gromadzą się we wdychanym powietrzu. Właśnie dlatego Roto, jako jedyny na świecie producent okien dachowych zlecił badanie swoich okien według surowych kryteriów Sentinel-Haus-Institut. Wyniki przeprowadzonych badań udowadniają, że produkty firmy są niskoemisyjne i nieszkodliwe dla zdrowia.


Roto „Zdrowe mieszkanie”

fot. Roto


W centrum zainteresowania inwestorów budowlanych


Temat „zdrowego mieszkania” jest priorytetowy nie tylko dla osób wrażliwych i alergików, lecz coraz częściej staje się ważnym aspektem dla inwestorów budowlanych i osób przeprowadzających remonty. - Ponieważ spoczywa na nas odpowiedzialność właściwa dla producentów materiałów budowlanych od dawna zajmujemy się tematyką „zdrowego mieszkania”. Możemy potwierdzić, że coraz więcej rodzin budujących lub remontujących własny dom przy wyborze materiałów budowlanych zwraca uwagę na ich wpływ na zdrowie - mówi Frank Schatz, Dyrektor ds. Marketingu firmy Roto.


„Zdrowe mieszkanie” z oknami dachowymi Roto


W ubiegłym roku firma Roto zdecydowała się zatem na zlecenie badania swoich produktów według surowych wytycznych Sentinel-Haus-Institut. Dowiodło ono, że produkowane przez Roto okna dachowe Designo R8 i R6 z drewna i PVC oraz Designo R7 z PVC są nieszkodliwe dla zdrowia. - Wyniki tych badań z jednej strony dają naszym klientom pewność, że z naszymi oknami są bezpieczni, z drugiej strony naszym wyłącznym partnerom handlowym kolejny ważny argument do przekonania klienta w rozmowie sprzedażowej - wyjaśnia Schatz.


Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój


Roto oferuje zatem branży dachowej produkty, które zwiększają dobre samopoczucie użytkowników poddasza i dbają o jego zdrowy klimat. Wybór okien dachowych firmy Roto to również przyjazna dla środowiska i przyszłych pokoleń decyzja, gdyż okna dachowe z PVC - po zakończeniu cyklu życia produktu - można rozdzielić według użytych materiałów, rozłożyć na części i w ten sposób poddać je w całości chroniącemu środowisko recyklingowi. W przypadku okien drewnianych Roto stawia na drewno, pochodzące ze zrównoważonych zasobów leśnych, posiadające certyfikat FSC.

Roto „Zdrowe mieszkanie”
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito