Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie KINGSPAN - Systemy naświetli Kingspan
Zobacz:

Aktualności

KINGSPAN - Systemy naświetli Kingspan

03-04-2014

Oświetlenie pomieszczeń światłem dziennym poprawia ogólne samopoczucie, wpływa korzystnie na zdrowie i komfort pracowników, a także zwiększa wydajność i bezpieczeństwo pracy.


Każde stanowisko pracy powinno być odpowiednio oświetlone – w miarę możliwości światłem naturalnym.


Skutecznym sposobem na zapewnienie jednorodnego oświetlenia, zwłaszcza w dużych budynkach, jest zastosowanie naświetli dachowych, które jako elementy doświetlenia pomieszczeń są do trzech razy bardziej skuteczne, niż okna zamontowane na dachach.


Należy stosować oświetlenie rozproszone, które zapewni równomierną dystrybucję światła i wyeliminuje zjawisko oślepiania zbyt intensywnym światłem. Najłatwiejszą do oszacowania korzyścią z zastosowania tego typu oświetlenia będą oszczędności energii. Optymalnie dobrany system oświetlenia górnego wykorzystujący naświetla pozwala zaoszczędzić 35–55% energii zużywanej rocznie na oświetlenie, i jednocześnie zmniejsza pobór energii na ogrzewanie i chłodzenie.


Dzięki zastosowaniu naświetli Kingspan można obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 55%.


Naświetla dachowe KS1000 RW/HTL


KS1000 RW/HTL to przejrzysty element dachowy, który umożliwia wpuszczenie światła naturalnego do wnętrza budynków, przy zachowaniu sprawności cieplnej budynku oraz bez szkody dla jego estetyki.


Produkt ma poliwęglanowe podłoże pokryte na wierzchu płaszczem z GRP. Jest przeznaczony do stosowania na budynkach krytych płytami dachowymi Kingspan RW, kiedy wymagane są odpowiednia termoizolacyjność i wygląd pokrycia dachowego.


Płyty KS1000 RW/HTL są lekkie, odporne na działanie promieni UV i charakteryzują się podwyższoną wartością współczynnika U (1,74 W/m²K). Mają też estetyczną powierzchnię oraz formę dającą projektantom i instalatorom duże możliwości w doświetlaniu budynków o wysokiej sprawności energetycznej.


Zalety systemu:

  • wartość współczynnika U wynosi 1,74 W/m²·K (w przypadku płyty poliwęglanowej o grubości 25 mm);
  • większa przepuszczalność światła;
  • odporność na promieniowanie UV;
  • produkcja fabryczna;
  • płyty są dostępne w odcinkach o długościach od 1,8 m do 6,25 m (długość całkowita z podcięciem);
  • szerokość modułowa 1000 mm (taka jak płyty dachowej);
  • mały ciężar i trwałość;
  • montowane fabrycznie polietylenowe przekładki przyspieszające instalację i ograniczające ilość odpadów powstających podczas montażu;
  • produkcja w zakładach z certyfikatami ISO 9001:2008, ISO 14001 (ochrona środowiska).


Naświetla ścienne KS1000 WL Wall-Lite


Kingspan Wall-lite to przejrzysta płyta ścienna, która umożliwia wpuszczenie naturalnego światła do wnętrza budynków, przy zachowaniu sprawności cieplnej budynku i bez szkody dla jego estetyki.


System ten może być stosowany jako alternatywa dla tradycyjnych systemów naświetli pionowych. Nie ogranicza możliwości projektantom, ponieważ w pełni integruje się z architektonicznymi panelami ściennymi Kingspan AWP, z produktami z serii Kingspan Optimo™ oraz z ofertą systemów ściennych i elewacyjnych firmy Kingspan, takich jak Thermabrick™, Thermastone i Thermatile.


Naświetla Kingspan Wall-Lite są lekkie, odporne na działanie promieni UV i charakteryzują się współczynnikiem U wynoszącym 1,26 W/m²·K. Umożliwiają też projektantom i instalatorom swobodne kreowanie budynków o wysokiej sprawności energetycznej. Nadają się do zastosowań w budynkach wszystkich typów i mogą być wykorzystywane zarówno w zastosowaniach pionowych, jak i poziomych.


Naświetla są systemem jednoelementowym i ich montaż nie wymaga doświadczenia w zakresie robot szklarskich, co pozwala skrócić czas montażu.


Więcej informacji o systemach naświetli ma stronie www.plyty-warstwowe.kingspan.pl

KINGSPAN KS1000
KINGSPAN KS1000
KINGSPAN KS1000
KINGSPAN KS1000
KINGSPAN KS1000
KINGSPAN KS1000
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito