Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie RECTICEL - “Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka.”
Zobacz:

Aktualności

RECTICEL - “Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka.”

05-12-2011

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie.

 

W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła problem izolacji od wewnątrz polega nie na tym "czy ocieplać od środka" ale "czym ocieplać", by zyskać maksymalny efekt. Materiałem godnym polecenia jest w tym przypadku Eurothane G.

 

Źródło: RECTICEL | Płyta termoizolacyjna RECTICEL Eurothane G.


Eurothane G, to twarde płyty poliuretanowe, jednostronnie pokryte płytą G-K. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się dodatkowo warstwa paroizolacji. Stosując Eurothane G unikamy żmudnego i kosztownego montażu poszczególnych warstw. Eurothane G standardowo występuje w wymiarach 2600 x 1200 mm i grubościach od 20 do 120 mm. Współczynnik przewodzenia ciepła Eurothane G to 0,023 W/mK –to bezkonkurencyjny parametr w porównaniu z innymi materiałami. Tam gdzie zmiana wyglądu elewacji jest niemożliwa, zastosowanie Eurothane G może być jedynym rozwiązaniem.

 

Izolacja ścian i poddasza płytą Eurothane G


Źródło: RECTICEL | Izolacja ścian poddasza od strony wewnętrznej płyta Eurothane G.

 

Eurothane G zastosowane może zostać jako termoizolacja od wewnątrz: ścian, sufitów, poddaszy lub ścianek działowych. W tej aplikacji Eurothane G montowane jest najczęściej na drewnianym podłożu lub klejone bezpośrednio do ściany klejem gipsowym.
 

Źródło: RECTICEL | Płyty Eurothane G zamontowane mogą również zostać po wewnętrznej stronie skośnego dachu.

 

Wykańczanie powierzchni płyt Eurothane G


Do wykończenia zewnętrznego płyty użyte mogą zostać właściwie wszystkie materiały wykończeniowe oprócz materiałów zawierających w swoim składzie wapno. Płyty przystosowane są do tapetowania, malowania, oraz pokrywania płytkami ceramicznymi.

 

RECTICEL jest także producentem płyt PUR i PIR stosowanych jako termoizolacja posadzek, ścian w układzie trójwarstwowym, dachów płaskich, skośnych, tarasów i połaci dachowych od wewnątrz w budynkach rolniczych i przemysłowych.
 

Więcej informacji na: www.recticelizolacje.pl

lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito