Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie Aktualności wypunktowanie Płyty izolacyjne RECTICEL. Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach
Zobacz:

Aktualności

Płyty izolacyjne RECTICEL. Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach

15-06-2015

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw. termomodernizacjami budynków, czyli dostosowywaniem ich do wymagań budownictwa energooszczędnego. Jednym z etapów takiej modernizacji, oprócz instalacji oszczędnego systemu grzewczego jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. Jakich materiałów używać do prac tego typu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, zrealizowanym przy współpracy firmy Recticel Izolacje.


Termoizolacja posadzek


W stratach cieplnych budynku udział biorą również podłogi, chociaż nie na takim poziomie jak ściany przez które „ucieka” z budynku od 20% do 30 % proc ciepła. Podłoga może tracić do 10 % zgromadzonej energii cieplnej. Dlatego podejmując się termomodernizacji, a w szczególności montażu ogrzewania podłogowego należy pamiętać o odpowiedniej izolacji podłogi i stropów międzykondygnacyjnych oraz pamiętać, że błędy w izolacji posadzek będą nieodwracalne albo uciążliwe w naprawie. Ewentualne rozkuwanie betonowych warstw, ich ponowna izolacja, zalewanie jest długotrwałe i bardzo kosztowne. W przypadku wadliwego zaizolowania podłogi z systemem grzewczym straty finansowe mogą być ogromne.


Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach zdj. 1

fot. RECTICEL


Podłoga na gruncie musi być zawsze termoizolowana. W przypadku montażu systemu ogrzewania podłogowego nie można zapominać o termicznym izolowaniu także stropów międzykondygnacyjnych, ponieważ przy braku izolacji część ciepła będzie przenikać do stropu a nie do pomieszczenia które chcemy ogrzewać. Brak izolacji podłogi na gruncie oznaczać będzie przedostawanie się energii cieplnej w złym kierunku, ponieważ grunt pod budynkiem jest radiatorem odprowadzającym ciepło.


Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach zdj. 2

fot. RECTICEL


Bezkonkurencyjnym produktem pozwalającym na idealną termoizolację podłogi są płyty Recticel Eurofloor wykonane z pianki PIR. Spełniają ona najważniejsze wymagania stawiane takim produktom. Oferują bowiem wysoką izolacyjność (lambda=0,023W/mK) przy niewielkiej grubości oraz wytrzymałość na nacisk. Dzięki okładzinie odpornej na substancje alkaliczne i folii aluminiowej która stanowi ekran odbijający ciepło, dedykowane są one pod instalacje ogrzewania podłogowego.

Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach zdj. 3
Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach zdj. 4
Termomodernizacja budynków od podłóg aż po dach zdj. 5
lista aktualności

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito