Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl Wnętrza porady wypunktowanie Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?
Zobacz:

Firmy z Artykułu

Zobacz też:

Ręczna obsługa regałów magazynowych. Jak ją zorganizować, by była bezpieczna? zdj. 3

Ręczna obsługa regałów...

Magazyny, podobnie jak zakłady przemysłowe,... >>
Festival look w Twoim domu. Sposób na jesienną chandrę zdj. 2

Festival look w Twoim domu....

Gdy za oknem panuje jesień, często...>>
Circular design,  czyli jak odpowiedzialnie myśleć o wystroju wnętrz? zdj. 4

Circular design, czyli jak...

Gospodarka obiegu zamkniętego wkracza do... >>
Nowoczesne systemy ścian wewnętrznych od Aluprof zdj. 2

Nowoczesne systemy ścian...

Otwarte przestrzenie w budynkach pozwalają...>>
Za dużo decybeli w szkołach zdj. 2

Za dużo decybeli w szkołach

Przeludnione szkoły i zbyt intensywny... >>
Domowe SPA  ̶  odrobina luksusu na co dzień zdj. 3

Domowe SPA – odrobina...

Wygodna, elegancka i funkcjonalna tak można...>>
Malowanie, malowanie i… sprzątanie. Przygotuj się na sporo pracy! zdj. 3

Malowanie, malowanie i…...

Niewielki remont? To musi być malowanie! Nie... >>
Szybka metamorfoza przedpokoju zdj. 2

Szybka metamorfoza...

Jak ważne jest pierwsze wrażenie?...>>
Design thinking we wnętrzach zdj. 3

Design thinking we...

Modny w ostatnich latach model współpracy... >>
Kiedy beton przestaje być wyłącznie konstrukcją, a zaczyna dekorować? zdj. 2

Kiedy beton przestaje być...

Istnieją takie materiały, przy których z...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl Wnętrza porady

Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

28-03-2019

Zakup komfortowej, stabilnej i lekkiej drabiny to dylemat, przed którym staje każdy właściciel mieszkania oraz domu z ogrodem. A wybór wcale nie jest prosty! Pierwszy musi wybrać sprzęt, który bez trudu przechowa na niewielkim metrażu, np. składane schodki aluminiowe, drugi natomiast musi wziąć pod uwagę nie tylko prace pod dachem, ale także ogrodowe. Tutaj najlepiej sprawdzą lekkie drabiny aluminiowe. Na jaki model postawić?


Każdy właściciel mieszkania i domu, prędzej czy później staje przed dylematem zakupu poręcznej drabiny. Przydaje się nie tylko podczas gruntownych porządków, ale i drobnych prac konserwacyjnych lub naprawczych. To, na jaki model się zdecydować, zależy od wielu czynników. A wybór jest naprawdę duży – od niewysokich schodków aluminiowych, przez prostą drabinę wolnostojącą lub przystawną, po aluminiowe drabiny przegubowe i zaawansowane rozwiązania w postaci drabiny teleskopowej.


Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 1Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 2

fot. KRAUSE


Na co dzień czy od święta?


Zanim udacie się do marketu budowlanego celem zakupu drabiny, zastanówcie się m.in. nad tym, jak często będziecie z niej korzystać. Jeśli jest Wam potrzebna dwa razy do roku w trakcie sezonowych porządków mieszkania, nie musisz nadmiernie dbać o jej wagę oraz wielkość – drabina może być przechowywana w spiżarni lub nawet w komórce na piętrze, gdzie nikomu nie przeszkadza i nie zajmuje miejsca w szafie. Jednak, gdy jesteś zapalonym majsterkowiczem lub uwielbiającą porządki panią domu warto, by drabina była zawsze pod ręką. – W takiej sytuacji, lepiej zdecydować się na kompaktowy sprzęt np. jedną z niewielkich wolnostojących drabin aluminiowych z wejściem z jednej strony lub składane schodki dwustopniowe, których rozmiary pozwolą schować je w szafie w przedpokoju lub w kuchennej szafce i wyjąć w dowolnym momencie – radzi Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE. Tylko czy wówczas ich wysokość odpowie na wszystkie nasze potrzeby?


Nisko czy pod sam sufit?


Niewysokie składane schodki aluminiowe okażą się świetnym rozwiązaniem w przypadku mieszkań o standardowej wysokości. – Rekomenduję model dwustronny Rolly. Charakteryzują go profilowane stopnie oraz duża (350x200 mm), antypoślizgowa platforma robocza. Do wyboru mamy wersję z dwiema lub trzema parami stopni, które gwarantują osiąganie wysokości – odpowiednio 2,45 m oraz 2, 65 m, co w zupełności wystarczy właścicielom mieszkań. Do tego, po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca – podpowiada ekspert KRAUSE. Inaczej do tematu powinni podejść właściciele domów jednorodzinnych, szczególnie z nowoczesną, otwartą na dwie kondygnacje przestrzenią. Tutaj najlepiej sprawdzi się wysoka drabina wolnostojąca, która nie będzie wymagała dodatkowego podparcia. Wybierajmy takie modele, które oferują wygodną górną platformę roboczą oraz ergonomiczny pałąk ochronny, który da nam poczucie stabilności oraz bezpieczeństwa.


Tylko do sięgania czy wielofunkcyjna?


Jeśli drabina służyć ma nam jedynie jako środek dostępu do wysoko przechowywanych rzeczy, postawmy na jak najprostsze rozwiązania. W sytuacji jednak, gdy chcemy korzystać z niej w trakcie gruntownych porządków, mycia okien czy domowych remontów, warto wybrać modele o znacznie większej funkcjonalności. – Podczas wszelkich domowych prac, świetnie sprawdzi się drabina wolnostojąca Secury z dużym, rozkładanym pojemnikiem MultiGrip, zintegrowanym ze specjalnym uchwytem na kable oraz wiadro. Dzięki niemu łatwo zapanujemy nad podręcznym warsztatem narzędziowym, a wszystkie niezbędne do pracy narzędzia i akcesoria będziemy mieć pod ręką – wyjaśnia Marek Banach. Warto także zwrócić uwagę na rodzaje drabin, które z powodzeniem ustawimy na schodach. – To rozwiązanie zainteresuje szczególnie właścicieli piętrowych domów, którzy co jakiś czas zmagają się z czyszczeniem okna dachowego położonego nad wewnętrznymi schodami lub wymianą żarówki nad schodami prowadzącymi do drzwi wejściowych. Chodzi o przegubową drabinę teleskopową TeleVario. Poza tym, że może być wykorzystywana jako model przystawny czy wolnostojący, daje także wyjątkową możliwość regulacji długości każdej nogi osobno (zakres do 25 cm). Zapewnia to zintegrowany TeleSystem, dzięki któremu bez problemu ustawimy ją nawet na krętych schodach i bezpiecznie wykonamy pracę – dodaje.


W domu czy także w ogrodzie?


Wybierając sprzęt do użytku w domu, powinniśmy zwrócić uwagę na funkcje i rozwiązania, które przydadzą się także podczas ogrodowych prac na nierównym, trawiastym podłożu. Tu również z pomocą przyjdzie drabina przegubowa, której jedną z funkcji jest wygodny pomost roboczy. – Ten okaże się szczególnie przydatny podczas prac pielęgnacyjnych, takich jak impregnacja drewnianej elewacji czy cięcie żywopłotu. Nie dość, że zapewni wygodne i stabilne miejsce pracy to nie trzeba będzie go co chwila przestawiać – rekomenduje ekspert KRAUSE. Korzystając z drabin w ogrodzie, warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu, które zwiększy stabilność na trawiastym podłożu. Służą do tego specjalne szpice, które mocujemy do podłużnic drabiny. A jeśli teren otaczający dom ma wiele nierówności, np. schody i krawężniki, zaopatrzmy się w przedłużenie podłużnicy z regulacją wysokości lub regulację poziomu do stabilizatora.


Choć eksploatacja domowej drabiny aluminiowej znacząco odbiega intensywnością od modeli profesjonalnych, to i tak, podczas wyboru, warto zwracać uwagę na pochodzenie oraz posiadane certyfikaty. Tylko renomowani producenci zagwarantują nam bezpieczne użytkowanie w parze z funkcjonalnymi i ergonomicznymi rozwiązaniami.


Galeria - budoskop.pl Wnętrza Porady | Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 3
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 4
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 5
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 6
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 7
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 8
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 9
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 10
Wybieramy drabiny do domowego użytku. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? zdj. 11
lista aktualności

Zobacz też:

Planuj jesienią – buduj wiosną zdj. 2

Planuj jesienią – buduj wiosną

Długie wieczory i jesienna słota to idealny... >>
Jak zabezpieczyć drewno przed zimą? zdj. 2

Jak zabezpieczyć drewno przed zimą?

Wygląda pięknie zarówno w domu, jak i w...>>
Ułóż sobie nawierzchnię zdj. 2

Ułóż sobie nawierzchnię

Kostki i płyty betonowe to bezsprzecznie...>>
Nowoczesny dom w zasięgu ręki zdj. 3

Nowoczesny dom w zasięgu ręki

Sztuczna inteligencja jest obecnie jednym z...>>
Ostatni dzwonek na termoizolację domu zdj. 2

Ostatni dzwonek na termoizolację domu

Wiele domów w Polsce jest pozbawionych...>>
Ogrodzenie budowlane – kupić, czy wynajmować? zdj. 2

Ogrodzenie budowlane – kupić, czy wynajmować?

Każda budowa to proces mniej lub bardziej... >>

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito