Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Okno w stylu slim
Zobacz:

Firmy z artykułu

Zobacz też:

Sierpień w ogrodzie – czas na cięcie! zdj. 2

Sierpień w ogrodzie – czas...

Sierpień w ogrodzie to okres bardzo... >>
Cokół trwały i estetyczny zdj. 2

Cokół trwały i estetyczny

Porządnie wykonany cokół chroni elewację...>>
Taras z fasonem – wakacyjne miejsce spotkań dla całej rodziny zdj. 2

Taras z fasonem – wakacyjne...

Jaka jest najcenniejsza waluta świata? Czas!... >>
Wybierasz okna do domu? Zapytaj o wodoszczelność zdj. 2

Wybierasz okna do domu?...

Nieprzewidywalna pogoda to test dla drzwi i...>>
Aluminiowa drabina przegubowa. 4 powody, dla których ekipy budowlane powinny ją mieć zdj. 1

Aluminiowa drabina...

Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie... >>
Spędzasz urlop w domu? Ciesz się słońcem i nie narzekaj na upał zdj. 2

Spędzasz urlop w domu?...

Dostałeś upragniony urlop? Wykorzystaj go...>>
Nowy wymiar możliwości zdj. 2

Nowy wymiar możliwości

W architekturze kształtowanie przestrzeni... >>
Jakie rodzaje ścian można wznosić przy użyciu bloczków silikatowych? – poradnik zdj. 2

Jakie rodzaje ścian można...

Silikat to materiał budowlany, wytwarzany...>>
Jaką kosiarkę spalinową kupić - sprawdź nasz poradnik zdj. 3

Jaką kosiarkę spalinową...

Posiadanie zadbanego i równego trawnika,... >>
Ogród, taras, balkon i…salon – jak stworzyć ich spójną aranżację? zdj. 3

Ogród, taras, balkon...

Otwarta aranżacja salonu, kuchni i jadalni...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl - Budownictwo porady

Okno w stylu slim

04-09-2015

Styl, klasa, szyk – z tym kojarzy się trend slim. „Szczupły”, charakterystycznie zwężony krój odzieży bardzo dobrze sprawdza się w różnych okolicznościach. Slim święci jednak triumfy nie tylko, jeśli chodzi o świat mody, lecz również w architekturze. Proste, smukłe kształty pozwalają na podkreślenie atrakcyjności wizualnej budynku i nadają mu lekkości.


Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia jest korzystny dla naszego zdrowia i wyglądu. Bycie slim to obecnie praktycznie to samo, co bycie fit. Szczupła, wysportowana sylwetka doskonale prezentuje się podkreślona przez dopasowaną odzież. Podobny trend możemy obserwować w budownictwie – tutaj również modne są smukłe kształty, zaś „ubraniem” zaprojektowanego ze smakiem budynku są takie elementy, jak fasada, drzwi czy okna. Dzięki ich umiejętnemu skompletowaniu, wygląda on atrakcyjnie, a zarazem spełnia wszystkie wymagania stawiane przez współczesną architekturę. Wykorzystanie „subtelnej” stolarki okiennej jest również charakterystyczne dla wielu obiektów zabytkowych. Aby okna zarówno nowych, jak i starszych budynków wpisywały się w stylistkę slim, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich wyrobów.


„Odchudzony” budynek


W otaczającej nasz rzeczywistości wszystko dzieje się szybko. Stąd też popularność prostych rozwiązań, które doskonale korespondują z tempem współczesnego życia. Ciężka, przytłaczająca odbiorcę architektura przechodzi do lamusa. Użycie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, szkła i metalu sprawia, że obiekty zyskują na lekkości, wydają się niemal unosić w powietrzu. Pozbawione zbędnych elementów, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie bryły charakteryzuje ponadczasowa elegancja.


Okno w stylu slim zdj. 2

fot. ALUPROF

Nieodłącznym wyposażeniem każdego budynku, jego „oczami", są okna. We współczesnych, przeszklonych i otwartych na otoczenie obiektach stanowią znaczną część powierzchni. Dążenie do osiągnięcia jak najlepszych parametrów izolacyjności termicznej sprawia, że stolarka okienna wykorzystuje potrójne pakiety szybowe, przez co okna wydają się dość masywne. Istnieją jednak rozwiązania, które, przy spełnieniu najwyższych własności użytkowych, zapewniają smukły wygląd konstrukcji. Przykładem takiego produktu jest MB-Slimline, nowe rozwiązanie firmy ALUPROF – system okien o wąskich profilach. – MB-Slimline to system okien o wysokiej izolacyjności termicznej – Uw od 0,8 W/(m2K) – przeznaczony do wykonywania różnych typów okien otwieranych do wewnątrz (rozwieranych, uchylnych, rozwierano-uchylnych) oraz stałych – mówi Elżbieta Dziubak, Generalny Architekt firmy ALUPROF S.A., wiodącego europejskiego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa. – Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest bardzo mała szerokość profili aluminiowych widocznych od strony zewnętrznej konstrukcji, co umożliwia budowę skrzydeł okien w dwóch wariantach – z widocznymi lub niewidocznymi profilami od zewnętrznej strony zabudowy – uzupełnia Elżbieta Dziubak.


Nowy wygląd starego obiektu


Renowacja to doskonały sposób na przywrócenie starym budynkom dawnego blasku, a często także na nadanie im nowych funkcji – np. obiekty przemysłowe zamieniane są na przestrzenne lofty. Budowle te to często zabytki, których renowacja wymaga zastosowania się do dokładnych wytycznych konserwatora. Także w przypadku tego typu architektury sprawdza się system okien o wąskich profilach. – Wiele obiektów zabytkowych charakteryzuje dominanta otworu okiennego i jednocześnie cienka rama okna oraz jego niewidoczne skrzydła. Przy odnawianiu budynku należy respektować zastaną tkankę budynku i jak najwierniej ją odtworzyć – tłumaczy Elżbieta Dziubak. – Dlatego stare, stalowe okna z powodzeniem zastępowane są nowoczesnymi, lecz wpisującymi się w charakter zabytku oknami o delikatnej linii, np. z systemu MB-Slimline. Zachowujemy tym samym unikalny wygląd danego obiektu oraz zyskujemy najwyższe parametry termiczne i użytkowe – dodaje Generalny Architekt ALUPROF S.A.


Okno w stylu slim zdj. 1

fot. ALUPROF


Poza bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, system zapewnia również skuteczną izolację akustyczną, szczelność na wodę i infiltrację powietrza oraz wysoką wytrzymałość. Na placu budowy niezwykle istotna jest także łatwość i szybkość montażu danego produktu. W przypadku MB-Slimline technologia wykonania konstrukcji jest maksymalnie uproszczona dzięki temu, że połączenia profili wykonuje się poprzez skręcanie lub kołkowanie.


Subtelne okna w stylu slim znajdują zastosowanie w nowoczesnej i tradycyjnej architekturze, zarówno przy renowacji istniejących już obiektów, jak i w nowych inwestycjach – budynkach biurowych, mieszkalnych czy też handlowo-usługowych. Łączą w sobie funkcjonalność i estetykę, umożliwiając spełnienie różnorodnych wizji architektonicznych. To tworzywo wyobraźni, które w rękach projektanta pozwala na tworzenie konstrukcji zdumiewających swoją lekkością i wpisujących się w najmodniejsze trendy.


Galeria - budoskop.pl Porady | Okno w stylu slim

Okno w stylu slim zdj. 3
Okno w stylu slim zdj. 4
lista aktualności

Zobacz też:

Sierpień w ogrodzie – czas na cięcie! zdj. 2

Sierpień w ogrodzie – czas na cięcie!

Sierpień w ogrodzie to okres bardzo... >>
Cokół trwały i estetyczny zdj. 2

Cokół trwały i estetyczny

Porządnie wykonany cokół chroni elewację...>>
Taras z fasonem – wakacyjne miejsce spotkań dla całej rodziny zdj. 2

Taras z fasonem – wakacyjne miejsce spotkań dla całej rodziny

Jaka jest najcenniejsza waluta świata? Czas!... >>
Wybierasz okna do domu? Zapytaj o wodoszczelność zdj. 2

Wybierasz okna do domu? Zapytaj o wodoszczelność

Nieprzewidywalna pogoda to test dla drzwi i...>>
Spędzasz urlop w domu? Ciesz się słońcem i nie narzekaj na upał zdj. 2

Spędzasz urlop w domu? Ciesz się słońcem i nie narzekaj na upał

Dostałeś upragniony urlop? Wykorzystaj go...>>
Nowy wymiar możliwości zdj. 2

Nowy wymiar możliwości

W architekturze kształtowanie przestrzeni... >>
Jaką kosiarkę spalinową kupić - sprawdź nasz poradnik zdj. 3

Jaką kosiarkę spalinową kupić - sprawdź nasz poradnik

Posiadanie zadbanego i równego trawnika,... >>

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito