Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Okienne rewolucje
Zobacz:

Firmy z artykułu

Zobacz też:

Renowacja i termomodernizacja budynków - wymóg i trend, w którego realizacji pomóc mogą nowoczesne okna i drzwi zdj. 2

Renowacja i...

Efektywność energetyczna budynków ma istotny... >>
Prestiż i bezpieczeństwo - posadzka w galerii handlowej zdj. 2

Prestiż i bezpieczeństwo -...

Galerie handlowe zaliczamy do budynków...>>
Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej zdj. 2

Nowoczesne technologie w...

...czyli jak zastosowanie nowinek... >>
Rewitalizacja obiektów przemysłowych a systemy oddymiania grawitacyjnego zdj. 2

Rewitalizacja obiektów...

Obecnie na rynku istnieje, stale rosnąca,...>>
Bramy garażowe na 2024 rok - przegląd najnowszych rozwiązań zdj. 2

Bramy garażowe na 2024 rok...

Od bram z indywidualnym wypełnieniem... >>
Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe zdj. 2

Systemy oddymiania...

Implementacja europejskich przepisów i norm...>>
Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła? zdj. 3

Na co zwrócić uwagę,...

Odpowiednie parametry techniczne, standard... >>
Zielone serce miasta - kompleks Eco City Katowice z fasadami aluminiowymi od Aluprof zdj. 2

Zielone serce miasta -...

Tworzenie mieszkańcom komfortowych i...>>
Trwała posadzka w oborze zdj. 2

Trwała posadzka w oborze

Polska wieś się zmienia, specjalizuje. W... >>
Trawa syntetyczna na obiekty sportowe i rekreacyjne od ECO TOP zdj. 2

Trawa syntetyczna na...

Trawa syntetyczna pełni kluczową rolę,...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl - Budownictwo porady

Okienne rewolucje

18-07-2016

Nadmiernie nagrzany budynek nie jest przyjaznym miejscem ani do pracy ani do odpoczynku. Do niedawna walka z upałem była nierówna. Tradycyjne rozwiązania nie zapewniały dostatecznej ochrony przed słońcem lub powodowały prawie całkowite zaciemnienie pomieszczeń. Prawdziwą rewolucją jest pojawienie się nowoczesnych, wielofunkcyjnych markiz, które można stosować w oknach pionowych.


Okno pozbawione osłon, wyposażone w szyby z powłoką niskoemisyjną przepuszcza około 60% docierającego do niego promieniowania słonecznego. Po zetknięciu się z przedmiotami znajdującymi się w środku, promieniowanie to zamienia się w ciepło i powoduje nagrzewanie się wnętrza. Zastosowanie zasłony wewnętrznej (np. w postaci rolety) wydaje się rozwiązywać ten problem. W praktyce sprawia jednak, że promieniowanie słoneczne jest pochłaniane przez roletę, a następnie przemienia się w ciepło, które zamiast na zewnątrz obiektu, emitowane jest do jego wnętrza. Przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń chronią nowoczesne markizy do okien pionowych.


Okienne rewolucje zdj. 1

fot. FAKRO


Ochrona przez całą dobę


Zalety markiz okiennych można docenić zarówno w słoneczny dzień, jak i w nocy. Markiza VMZ FAKRO z zasuniętą siatką skutecznie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń – promieniowanie słoneczne absorbowane jest już przed szybą, a ciepło emitowane na zewnątrz, a nie do wnętrza. Ogranicza również przenikanie do budynku szkodliwego promieniowania UV, a markizy w wersji elektrycznej pełnią funkcję moskitiery, tworząc barierę przed owadami. – Zaletą użycia markizy okiennej jest także to, że zacienia ona wnętrze, zapewniając prywatność, a jednocześnie umożliwia widoczność na zewnątrz. W chronionym przez nią pomieszczeniu w ciągu dnia jest więc wystarczająco jasno i nie trzeba już włączać sztucznego oświetlenia – mówi Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO, producenta okien dachowych i akcesoriów do okien, w tym nowoczesnych markiz. Markizy VMZ montowane są na zewnątrz okien pionowych. Z przeprowadzonych przez FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne. Stanowią dobrą alternatywę nie tylko dla tradycyjnych osłon okiennych, lecz również dla klimatyzacji, która jest kosztowna, energochłonna oraz mało przyjazna dla użytkowników, gdyż może powodować alergie i przeziębienia.


Przyjazna konstrukcja


Konstrukcja markizy okiennej jest prosta. Składa się z dwóch prowadnic i kasetonu (elementy te wykonane są z profili aluminiowych) montowanego przed oknem oraz wytrzymałej, odpornej na działanie czynników atmosferycznych siatki wykonanej z włókna szklanego powlekanego PVC. Każdy produkt został przebadany na odporność na wiatr zgodnie z obowiązującymi normami. Według normy PN EN 13561:2004 + A1:2008 posiada on w tym zakresie najwyższą, 3 klasę (przy możliwych 4 klasach: od 0 do 3). Oznacza to, że wytrzyma podmuchy wiatru z prędkością 49 km/h, jednak wewnętrzne badania wykazały, że markiza w wersji elektrycznej może przenieść obciążenie nawet do prędkości wiatru 120 km/h. Markizy dostępne są w różnorodnych wersjach: obsługiwane ręcznie, zasilane prądem z sieci elektrycznej lub baterią solarną. Mogą być sterowane w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota) oraz obsługiwanie przez użytkownika za pomocą pilota.


Prosty montaż


Markiza okienna montowana jest na zewnątrz okna, we wnęce szpaletowej. Konstrukcja kasetonu i prowadnic oraz ich oznaczenie w praktyce uniemożliwiają nieprawidłową instalację tych elementów. Produkt po złożeniu zgodnie z instrukcją, można przykręcić bezpośrednio do ramy okna lub też do wnęki szpaletowej. W przypadku montażu markizy okiennej z baterią solarną plusem jest brak konieczności doprowadzania zasilania i ingerencji w fasadę budynku, a także wykorzystanie energii odnawialnej. To rozwiązanie dobrze sprawdzi się szczególnie przy gotowych obiektach, z wykonaną już elewacją, której inwestor nie chce naruszać. – W naszej ofercie znajduje się zestaw uchwytów montażowych, który pozwala na instalację markiz przez jedną osobę od wewnątrz pomieszczenia. Zastosowane uchwyty są uniwersalne i pasują do większości okien otwieranych, a dzięki regulowanym szczękom są kompatybilne z dostępnymi na rynku profilami okiennymi. Dodatkowo posiadają zabezpieczenia w postaci podkładek tworzywowych chroniących okno przed zarysowaniem. Szczegóły dotyczące procesu instalacyjnego można obejrzeć w filmie instruktażowym na stronie internetowej FAKRO – mówi Janusz Komurkiewicz. Markizy można obsługiwać również korzystając z przycisków znajdujących się w wewnętrznej części kasetonu. Bez względu na to jaki tryb obsługi wybierzemy, istnieje możliwość zatrzymania markizy w dowolnej, odpowiadającej nam pozycji.


Okienne rewolucje zdj. 2

fot. FAKRO


Stosowanie w oknach pionowych zewnętrznych akcesoriów chroniących przed słońcem jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o mocno nasłonecznione pomieszczenia zlokalizowane od strony południowej i zachodniej. W tej roli doskonale sprawdzą się nowoczesne markizy okienne, które łączą w sobie prostą konstrukcję, maksymalną funkcjonalność i są ekologiczne – to prawdziwa okienna rewolucja.


Galeria - budoskop.pl Porady | Okienne rewolucje

Okienne rewolucje zdj. 3
Okienne rewolucje zdj. 4
Okienne rewolucje zdj. 5
Okienne rewolucje zdj. 6
lista aktualności

Zobacz też:

Prestiż i bezpieczeństwo - posadzka w galerii handlowej zdj. 2

Prestiż i bezpieczeństwo - posadzka w galerii handlowej

Galerie handlowe zaliczamy do budynków...>>
Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej zdj. 2

Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej

...czyli jak zastosowanie nowinek... >>
Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe zdj. 2

Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe

Implementacja europejskich przepisów i norm...>>
Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła? zdj. 3

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła?

Odpowiednie parametry techniczne, standard... >>
Trwała posadzka w oborze zdj. 2

Trwała posadzka w oborze

Polska wieś się zmienia, specjalizuje. W... >>
Trawa syntetyczna na obiekty sportowe i rekreacyjne od ECO TOP zdj. 2

Trawa syntetyczna na obiekty sportowe i rekreacyjne od ECO TOP

Trawa syntetyczna pełni kluczową rolę,...>>

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito