Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu
Zobacz:

Firmy z artykułu

Zobacz też:

Taras efektowny, piękny i wytrzymały zdj. 2

Taras efektowny, piękny i...

Jesień nie musi kojarzyć się tylko z... >>
Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim – na co zwrócić uwagę? zdj. 2

Odbiór mieszkania w stanie...

Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym,...>>
Solidny podjazd do domu – z czego wykonać? zdj. 2

Solidny podjazd do domu – z...

Najważniejsze w wykonywaniu podjazdu jest... >>
Budowa magazynu - czy hale stalowe są tańsze niż tradycyjne? zdj. 2

Budowa magazynu - czy hale...

Wybór technologii budowy magazynu ma...>>
Mój zdrowy dom – czyli jaki? zdj. 4

Mój zdrowy dom – czyli...

Już wkrótce, 1 października, będziemy... >>
Dachy zielone ekstensywne (z uprawą ekstensywną) –  prawidłowy dobór materiałów zdj. 3

Dachy zielone ekstensywne...

Zielona przestrzeń miejska to przyszłość...>>
Ciepły montaż okien – co musisz o nim wiedzieć? zdj. 2

Ciepły montaż okien – co...

Aby cieszyć się komfortem na poddaszu,... >>
Budowa nowoczesnego stadionu sportowego w 4 miesiące zdj. 1

Budowa nowoczesnego...

W czerwcu 2015 r. klub piłkarski Bruk-Bet...>>
Pompy hydroforowe i ich rodzaje zdj. 2

Pompy hydroforowe i ich...

W budownictwie jednorodzinnym stosuje się... >>
Fugowanie nawierzchni brukowej – wykończenie w najdrobniejszym detalu zdj. 1

Fugowanie nawierzchni...

Kostka brukowa oraz płyty betonowe to w...>>

Firmy z artykułu RWD

budoskop.pl - Budownictwo porady

Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu

04-04-2017

Do niedawna markiza była utożsamiana z daszkiem lub zadaszeniem nad tarasem czy balkonem. Duża połać kolorowego materiału miała chronić wypoczywających na gankach lub lodżiach przed palącym słońcem bądź drobnym deszczem. I o ile spieniała swoje pierwotne funkcje, o tyle nie dawała nic więcej… Dziś na rynku dostępne są innowacyjne rozwiązania, które nie tylko ozdobią, ale przede wszystkim ochronią dom i jego mieszkańców. Jednym z nich są nowej generacji markizy zewnętrzne do okien pionowych.


Nowoczesne markizy zewnętrzne stosuje się przede wszystkim jako ochronę przeszklonych pomieszczeń przed nagrzewaniem w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Wszystko po to, by podnieść komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni – zwłaszcza we wnętrzach od zachodniej i południowej strony, gdzie intensywne i silnie świecące słońce powoduje znaczne podwyższenie temperatury.


Słońce pod kontrolą


Tradycyjne rozwiązania nie zapewniają dostatecznej ochrony budynku przed promieniami słonecznymi. Czasem nawet powodują prawie całkowite zaciemnienie pomieszczeń. Dla przykładu, powszechnie stosowane w domach zasłony zamiast chronić wnętrza przed ciepłem, nagrzewają się emitując je do środka – najlepiej sprawdzają się więc jako ochrona przed ostrym światłem i dekoracja. Aby uniknąć „efektu Sahary” w pokoju, warto zdecydować się na nowoczesne, wielofunkcyjne markizy zewnętrzne. Nie dość, że zapobiegają przedostaniu się ciepła słonecznego do wnętrza, to jeszcze zatrzymują je tuż przed przeszkleniem. Dzięki temu promieniowanie słoneczne absorbowane jest już przed szybą i nie dociera do środka. – To funkcjonalne rozwiązanie pozwala zachować w pomieszczeniach komfortową temperaturę nawet podczas najbardziej upalnych dni. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez FAKRO, markizy zewnętrzne są do 8 razy skuteczniejsze niż rolety wewnętrzne, które jedynie zasłaniają ostre światło słoneczne. W praktyce zasłona w takiej postaci powoduje spadek temperatury wnętrza o około 10°C – mówi Wojciech Chronowski, menedżer produktów firmie FAKRO.


Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu zdj. 1

fot. FAKRO


Widoki na zewnątrz, ochrona wnętrza


Markizy zewnętrzne skutecznie chronią wnętrze przed promieniami słonecznymi przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na zewnątrz. Pozwalają zatem na niczym nieskrępowany „dostęp” do krajobrazu za oknem, ograniczając jednocześnie możliwość zaglądania do wnętrza domu przechodniom czy ciekawskim sąsiadom. Inną korzyścią wynikającą z zastosowania markiz zewnętrznych jest fakt, że w pomieszczeniach, gdzie zostały zamontowane jest wystarczająco jasno. Nie ma więc potrzeby włączania dodatkowego oświetlenia. Z zaciągniętą markizą zewnętrzną rozkład natężenia światła w pomieszczeniu jest równomierny i zdecydowanie bardziej przyjazny dla oczu. Podczas oglądania telewizji czy pracy przy komputerze na ekranach nie pojawiają się szkodliwe refleksy. Dlatego to rozwiązanie świetnie sprawdzi się zarówno w domach, jak i biurach. Co więcej, stanowi ono skuteczną barierę dla wszelkich owadów – pełni funkcję moskitiery.


W zgodzie z matką naturą


Jak powszechnie wiadomo, jedną z najpopularniejszych metod ochrony pomieszczeń przed nagrzaniem jest klimatyzacja. I o ile rzeczywiście daje ona poczucie przyjemnego chłodu, o tyle jest bardzo energochłonna, a więc mało ekologiczna. – Osoby, dla których ważna jest ekologia, mogą wybrać modele rolet zewnętrznych zasilanych słońcem. Posiadają one inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Nie potrzebują prądu z sieci elektrycznej, ponieważ są zasilane energią słoneczną, a rolę czujnika pełni panel fotowoltaiczny, który w połączeniu z układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne – tłumaczy Wojciech Chronowski. W przypadku dużego nasłonecznienia, markiza samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem. Przy pochmurnej pogodzie zaś automatycznie się zwija, zwiększając napływ naturalnego światła. Markizy są więc dobrą alternatywą dla sztucznie chłodzonych pomieszczeń. To zaś wpływa pozytywnie na stan portfela i zdrowia. Markizy zewnętrzne sprawdzą się także w chłodniejszych okresach. Reagują bowiem na niższą temperaturę i w momencie, w którym jest słońce podnoszą się do góry, żeby wpuścić promienie do środka i dogrzać mieszkanie. Kiedy robi się zimno, opadają w dół, by skutecznie chronić przed mrozem.


Do wyboru, do koloru


Przy aranżacji domu – zarówno jego wnętrz, jak i fasady – liczy się każdy, najmniejszy nawet detal. Kolory tworzą swoistą tożsamość budynku i wpływają na jego postrzeganie. Bogata gama kolorystyczna i duża dostępność materiałów markiz zewnętrznych sprawia, że idealnie wkomponowują się w architekturę wszystkich obiektów. Dzięki nim możliwe jest wykreowanie nie tylko funkcjonalnych, lecz także ciekawych, a przede wszystkim estetycznych rozwiązań. Co ważne – markizy zewnętrzne montuje się na każdego rodzaju oknach fasadowych – możemy być spokojni, że nie zniszczą elewacji. – Nasze markizy są wykonane z wytrzymałych i odpornych na czynniki atmosferyczne tkanin z włókien szklanych powlekanych PVC. Specjalne połączenie tkanina-profil zwiększa odporność produktu na wiatr – podsumowuje Wojciech Chronowski.


Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu zdj. 2

fot. FAKRO


Cechujące się wyjątkowym designem i funkcjonalnością osłony zewnętrzne w postaci markiz to rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują skutecznej ochrony domu na miarę XXI wieku. Dzięki jej zastosowaniu, zapewnimy sobie komfortowe przebywanie w budynku, a nasz dom zyska modny i niepowtarzalny wygląd. A co najważniejsze – niczym nieskrępowany widok na zewnątrz! Bo skoro oczy są zwierciadłem duszy, to okna mogą stać się zwierciadłem domu…


Galeria - budoskop.pl Porady | Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu

Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu zdj. 1
Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu zdj. 2
Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu zdj. 44
Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu zdj. 5
Markiza markizie nierówna, czyli tradycja w nowoczesnym wydaniu zdj. 6
lista aktualności

Zobacz też:

Taras efektowny, piękny i wytrzymały zdj. 2

Taras efektowny, piękny i wytrzymały

Jesień nie musi kojarzyć się tylko z... >>
Solidny podjazd do domu – z czego wykonać? zdj. 2

Solidny podjazd do domu – z czego wykonać?

Najważniejsze w wykonywaniu podjazdu jest... >>
Mój zdrowy dom – czyli jaki? zdj. 4

Mój zdrowy dom – czyli jaki?

Już wkrótce, 1 października, będziemy... >>
Ciepły montaż okien – co musisz o nim wiedzieć? zdj. 2

Ciepły montaż okien – co musisz o nim wiedzieć?

Aby cieszyć się komfortem na poddaszu,... >>
Budowa nowoczesnego stadionu sportowego w 4 miesiące zdj. 1

Budowa nowoczesnego stadionu sportowego w 4 miesiące

W czerwcu 2015 r. klub piłkarski Bruk-Bet...>>
Pompy hydroforowe i ich rodzaje zdj. 2

Pompy hydroforowe i ich rodzaje

W budownictwie jednorodzinnym stosuje się... >>

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito