Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Ocieplenie domu grafitowym styropianem – to się opłaca!
Zobacz:

Zobacz też:

Obrzeża betonowe zdj. 1

Obrzeża betonowe - czemu...

Obrzeża betonowe nazywane potocznie... >>
Bezpieczny dom, czyli jaki? zdj. 2

Bezpieczny dom, czyli jaki?

Każdy chciałby mieszkać bezpiecznie i...>>
Zachowaj blask słońca przez cały rok zdj. 2

Zachowaj blask słońca przez...

Indiana, latte i Hawaje - te słowa kojarzą... >>
Drzwi przyszłości. Atuty nowoczesnych rozwiązań zdj. 2

Drzwi przyszłości. Atuty...

Czasy kiedy głównym czynnikiem wyboru drzwi...>>
Odśnieżaj z głową! zdj. 2

Odśnieżaj z głową!

Miło jest siedzieć w fotelu, gdy za oknem... >>
Domek z drewna bez pozwolenia na budowę – jakie warunki musi spełnić? zdj. 2

Domek z drewna bez...

Budowa domku letniskowego wymaga znacznie...>>
Jak przygotować kostkę brukową do zimy? zdj. 2

Jak przygotować kostkę...

Gdy zima ustępuje i śnieg powoli topnieje,... >>
Okna i drzwi zewnętrzne szyte na miarę – poznaj ideę Harmony Line zdj. 5

Okna i drzwi zewnętrzne...

Estetyka okien i drzwi wejściowych w dużej...>>
Włamanie do domu – jak się przed nim zabezpieczyć? zdj. 2

Włamanie do domu – jak się...

Mimo iż na rynku pojawiają się coraz to... >>
Jak zabezpieczyć betonowe nawierzchnie w zimę stulecia? Czyli akcja impregnacja zdj. 3

Jak zabezpieczyć betonowe...

W tym roku synoptycy straszną nas wyjątkowo...>>

budoskop.pl - Budownictwo porady

Ocieplenie domu grafitowym styropianem – to się opłaca!

23-11-2018

Płacenie niskich rachunków za ogrzewanie jest jednym z głównych oczekiwań osób budujących dom. Pytanie, jak zredukować koszty? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Decydując się na ocieplenie budynku grafitowymi płytami styropianowymi o doskonałych właściwościach użytkowych oraz najkorzystniejszym współczynniku przewodzenia ciepła lambda można ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 70%. Oszczędności w zależności od wielkości, typu budynku oraz zastosowanych technologii mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych w jednym sezonie grzewczym!


Ocieplenie domu grafitowym styropianem – to się opłaca! zdj. 1

fot. Termo Organika


Wybierz grafit od Termo Organiki – to zawsze dobra decyzja


Najważniejszym parametrem styropianu jest jego współczynnik przewodzenia ciepła, czyli λ (lambda). Im niższa wartość współczynnika lambda, tym styropian jest lepszym, cieplejszym izolatorem. Dla styropianu lambda wynosi od 0,031 do 0,044 W/(mK). Styropian TERMONIUM PLUS fasada lub dach-podłoga (λ = 0,031) oraz TERMONIUM fasada lub dach podłoga (λ = 0,032) to najcieplejsze grafitowe płyty lidera branży – Termo Organiki.


Grafitowy styropian o niskiej lambdzie i stosunkowo niedużej grubości może lepiej izolować budynek niż grubszy styropian o wysokiej lambdzie. Niewielka wydawałoby się różnica wartości lambdy, może oznaczać w rezultacie zupełnie różne klasy styropianu.


Przykład:
28 cm warstwy styropianu o współczynniku lambda 0,044 ma mniejszą izolacyjność niż np. 20 cm grafitowego styropianu Termo Organiki o współczynniku lambda 0,031. Wśród dostępnych na rynku styropianów fasadowych deklarowana wartość tego współczynnika może się różnić o 35% lub więcej! Trzeba wziąć to pod uwagę, gdy wylicza się grubość ocieplenia.


Dlaczego warto postawić na grafit?


Grafitowy styropian, który zawiera dodatki poprawiające właściwości izolacyjne płyt styropianowych (np. grafit), jest produktem spełniającym wymagania, jakie stawia się materiałom wykorzystywanym do termomodernizacji budynku. Grafitowe płyty wytwarzane są w taki sam sposób jak zwykłe białe płyty z tą jednak różnicą, że surowiec do ich produkcji zawiera odpowiednie dodatki, które poprawiają właściwości izolacyjne, nadając jednocześnie styropianowi charakterystyczny grafitowo-srebrnoszary kolor. Cała istota polepszania właściwości jest skupiona na ograniczeniu strat ciepła w wyniku promieniowania. Dodatki w postaci, np. grafitu, które pochłaniają lub odbijają promieniowanie podczerwone powodują, że ten rodzaj styropianu ma bardzo dobre właściwości izolacyjne.


Grafitowy styropian poza znakomitymi walorami izolacyjnymi ma takie same walory użytkowe co tradycyjne płyty, które zostały zweryfikowane i pozytywnie ocenione przez użytkowników, projektantów i wykonawców na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Styropian jest materiałem, który zachowuje niezmiennie w czasie swoje bardzo wysokie właściwości izolacyjne. Jest trwały, stabilny wymiarowo i odporny na zawilgocenie, a praca z nim nie wymaga stosowania dodatkowych środków ochrony higienicznej.


Styropian grafitowy - walory użytkowe


  • w mniejszym stopniu niż tradycyjne płyty wpływa na obciążanie istniejących konstrukcji budynku;
  • jest bardzo łatwy w obróbce – można go docinać i montować za pomocą najprostszych narzędzi;
  • przyjazny dla środowiska i zdrowia człowieka, co na przykład potwierdza dopuszczenie styropianu do kontaktu z produktami spożywczymi;
  • odporny na pleśnie, grzyby i bakterie;
  • nie starzeje się, a jego właściwości izolacyjne nie ulegają zmianie w niskich temperaturach oraz w środowisku o wysokiej wilgotności.


Najważniejsze korzyści z zastosowania grafitowego styropianu Termo Organiki przedstawia poniższa grafika.


Ocieplenie domu grafitowym styropianem – to się opłaca! zdj. 2

fot. Termo Organika


Styropian styropianowi nierówny, zwłaszcza w przypadku grafitu


Część inwestorów porównuje różne marki i rodzaje styropianu jedynie pod kątem ceny. To duży błąd. Dlaczego? Gdy ocieplamy cały dom, różnica w cenie między produktem bardzo dobrym jakościowo np. grafit Termo Organki a wyrobem słabym wynosi często zaledwie kilkaset złotych. Jeśli jednak okaże się, że tańszy materiał nie spełnia swojej funkcji, wszystkie wydatki poniesione z tytułu ocieplenia przepadną bezpowrotnie. Przez ściany wciąż będzie uciekało ciepło i oszczędności na ogrzewaniu nie będą satysfakcjonujące.


Tutaj dochodzimy do sedna – jakość styropianu jest kluczowa. Eksperci budowlani rekomendują przed zakupem sprawdzenie na stronie GUNB https://www.gunb.gov.pl/probki wyników kontroli styropianu przeprowadzonych przez nadzór budowlany. Zdecydowanie polecają producentów, których wyroby przeszły pozytywne kontrole państwowego urzędu. Warto również sprawdzić na stronach internetowych producentów, które z ich produktów mają certyfikaty i rekomendacje jakościowe przyznane przez instytuty naukowe zajmujące się weryfikacją materiałów budowlanych. W Polsce takie potwierdzenia jakości wydawane są przez niezależny Instytut Techniki Budowlanej.


Praktyczne wskazówki przed kupnem materiałów ociepleniowych


Do zakupu styropianu trzeba podejść z głową. Wcześniej warto zrobić dokładne rozeznanie na rynku i na pewno porzucić myśl o kupowaniu od nieznanych producentów. Zaleca się wybieranie markowych grafitowych styropianów, wyłącznie od tych producentów, którzy latami pracują na uznanie klientów. Należy bezwzględnie unikać materiałów o zaskakująco niskiej cenie, gdyż zaniżenie ceny nie ma związku z troską producenta o wydane pieniądze Klienta, ale często jest wynikiem bardzo niskiej jakości oferowanego produktu. Niestety, ma to później odzwierciedlenie w efektywności i trwałości całego ocieplenia. Kupując styropian grafitowy w składzie budowlanym, nie jesteśmy w stanie sprawdzić deklarowanych przez producenta parametrów technicznych produktów metodą „na oko”. Do tego celu potrzebny jest profesjonalny sprzęt laboratoryjny, który pozwoli zweryfikować rzeczywiste wartości z tymi podanymi na opakowaniu. Specjaliści są jednak zgodni, że wyjątkowo atrakcyjne cenowo produkty budowlane mogą być wątpliwej jakości.


Nie czekaj i postaw na grafit już dziś


Wykorzystanie styropianu grafitowego firmy Termo Organika do docieplenia budynku to inwestycja na lata, która zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie i wyższego komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Dzięki doskonałym parametrom użytkowym styropian ochroni budynek zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami przez cały okres jego eksploatacji. Zmiany te korzystnie również wpłyną także na środowisko naturalne, gdyż kompleksowa termomodernizacja budynku to najlepszy sposób na to, by ograniczyć zjawisko smogu.


Dowiedz się więcej na temat parametrów i możliwości wykorzystania styropianu grafitowego. Odwiedź dedykowaną stronę www.postawnagrafit.pl


Galeria - budoskop.pl Porady | Ocieplenie domu grafitowym styropianem – to się opłaca!

Ocieplenie domu grafitowym styropianem – to się opłaca! zdj. 3
Ocieplenie domu grafitowym styropianem – to się opłaca! zdj. 4
lista aktualności

Zobacz też:

Bezpieczny dom, czyli jaki? zdj. 2

Bezpieczny dom, czyli jaki?

Każdy chciałby mieszkać bezpiecznie i...>>
Zachowaj blask słońca przez cały rok zdj. 2

Zachowaj blask słońca przez cały rok

Indiana, latte i Hawaje - te słowa kojarzą... >>
Drzwi przyszłości. Atuty nowoczesnych rozwiązań zdj. 2

Drzwi przyszłości. Atuty nowoczesnych rozwiązań

Czasy kiedy głównym czynnikiem wyboru drzwi...>>
Odśnieżaj z głową! zdj. 2

Odśnieżaj z głową!

Miło jest siedzieć w fotelu, gdy za oknem... >>
Jak przygotować kostkę brukową do zimy? zdj. 2

Jak przygotować kostkę brukową do zimy?

Gdy zima ustępuje i śnieg powoli topnieje,... >>
Okna i drzwi zewnętrzne szyte na miarę – poznaj ideę Harmony Line zdj. 5

Okna i drzwi zewnętrzne szyte na miarę – poznaj ideę Harmony Line

Estetyka okien i drzwi wejściowych w dużej...>>
Włamanie do domu – jak się przed nim zabezpieczyć? zdj. 2

Włamanie do domu – jak się przed nim zabezpieczyć?

Mimo iż na rynku pojawiają się coraz to... >>

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito