Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze...
Zobacz:

Zobacz też:

Renowacja i termomodernizacja budynków - wymóg i trend, w którego realizacji pomóc mogą nowoczesne okna i drzwi zdj. 2

Renowacja i...

Efektywność energetyczna budynków ma istotny... >>
Prestiż i bezpieczeństwo - posadzka w galerii handlowej zdj. 2

Prestiż i bezpieczeństwo -...

Galerie handlowe zaliczamy do budynków...>>
Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej zdj. 2

Nowoczesne technologie w...

...czyli jak zastosowanie nowinek... >>
Rewitalizacja obiektów przemysłowych a systemy oddymiania grawitacyjnego zdj. 2

Rewitalizacja obiektów...

Obecnie na rynku istnieje, stale rosnąca,...>>
Bramy garażowe na 2024 rok - przegląd najnowszych rozwiązań zdj. 2

Bramy garażowe na 2024 rok...

Od bram z indywidualnym wypełnieniem... >>
Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe zdj. 2

Systemy oddymiania...

Implementacja europejskich przepisów i norm...>>
Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła? zdj. 3

Na co zwrócić uwagę,...

Odpowiednie parametry techniczne, standard... >>
Zielone serce miasta - kompleks Eco City Katowice z fasadami aluminiowymi od Aluprof zdj. 2

Zielone serce miasta -...

Tworzenie mieszkańcom komfortowych i...>>
Trwała posadzka w oborze zdj. 2

Trwała posadzka w oborze

Polska wieś się zmienia, specjalizuje. W... >>
Trawa syntetyczna na obiekty sportowe i rekreacyjne od ECO TOP zdj. 2

Trawa syntetyczna na...

Trawa syntetyczna pełni kluczową rolę,...>>

budoskop.pl - Budownictwo porady

Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta?

09-04-2019

Zlecenie wykonania dowolnego projektu obiektu budowlanego wiąże się z określonymi oczekiwaniami klienta. Dotyczy to zarówno domów mieszkalnych, jak i biurowców czy hoteli. Te ostatnie stawiają architekta przed szczególnym wyzwaniem. Muszą bowiem nie tylko sprostać wymaganiom zleceniodawcy, ale również uwzględnić wszystkie możliwe potrzeby, jakie mogą mieć przyszli goście.


Projekt hotelu - jaki powinien być?


Projektowanie nowoczesnych hoteli z basenem, SPA czy z restauracją jest dla architekta dużym wyzwaniem. Obiekt tego typu musi spełniać znacznie więcej wymogów technicznych niż tradycyjny budynek mieszkalny. Powinien też zapewniać gościom maksymalny komfort i łączyć w sobie funkcjonalność z estetyką. Odpowiedni rozkład pomieszczeń czy aranżacja wnętrza mają znaczenie zarówno dla gości, jak i pracowników. Decydują o intymności pokojów hotelowych, dostępie do różnych usług oraz szybkości ich realizowania. W projekcie hotelu jest ważny każdy detal: począwszy od szerokości przejść i pojemności wind po liczbę pomieszczeń ogólnych, oświetlenie czy ulokowane restauracji. Aby uzyskać te wszystkie efekty, zespół projektowy powinien wyróżniać się doświadczeniem i wiedzą na temat tych specyficznych obiektów. Co powinien uwzględniać dobry projekt hotelu?


  • Zdrowe, ekologiczne i trwałe materiały budowlane o odpowiednich parametrach izolacyjnych (termicznych i akustycznych) – wykorzystanie niewłaściwych materiałów może przyczyniać się np. do nasilania alergii, a w efekcie – do znacznego dyskomfortu.
  • Funkcjonalna i estetyczna strefa wejścia – recepcja hotelowa jest łącznikiem pomiędzy światem zewnętrznym a hotelem. Jednocześnie jest czynnikiem, który kształtuje tzw. pierwsze wrażenie. Ważne jest nie tylko dopasowanie spokojnej i jasnej kolorystyki, ale również stworzenie gościnnej atmosfery.
  • Sale konferencyjne, restauracja – pomieszczenia publiczne są niezbędnym elementem każdego hotelu. Ich najważniejszą cechą jest akustyka, którą architekt powinien uwzględnić w projekcie. Warto zadbać o możliwość komfortowego słuchania nastrojowej muzyki w lokalu czy prowadzenia dyskusji podczas spotkań biznesowych. Projektowanie restauracji i kawiarni wymaga stworzenia stref, w których goście mogą prowadzić osobiste rozmowy. W lokalach ważne są też elegancja i odpowiednia atmosfera.
  • Pokoje dla gości – są najważniejszą strefą obiektu. W pokojach hotelowych goście mają się poczuć komfortowo, znaleźć swoją przestrzeń osobistą, a jednocześnie otrzymać gwarancję wypoczynku i spędzania czasu zgodnie z własnymi upodobaniami. Stąd też projektowanie pokoi hotelowych wymaga uwzględnienia różnych potrzeb i gustów. Ważnymi cechami są funkcjonalność, przestronność, przyjazna kolorystyka, bezpieczeństwo, wyznaczenie strefy snu i dziennej, a także wyposażenie w niezbędne technologie. Dobry projekt budowlany hotelu powinien też uwzględniać różne warianty pokoi. W pomieszczeniach dla gości istotne są materiały wykończeniowe – przyjazne w dotyku, odporne na zniszczenie i łatwe do utrzymania w idealnej czystości.
  • Korytarze – są częścią przestrzeni wspólnej, z której korzystają wszyscy goście i obsługa. Ich wystrój nie powinien zakłócać intymności pokoi, a jednocześnie nie ograniczać komfortu przejść. Dlatego architekt powinien uwzględniać odpowiednią szerokość korytarzy oraz ich wyciszenie. W projekcie nie można też zapomnieć o strefie gospodarczej - pralni, kuchni czy pomieszczeniach dla personelu.


Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta? zdj. 1

fot. Pracownia projektowa TrzyTrzecie Architekci


Hotel z basenem, SPA i z restauracją


Strefa Wellness i SPA jest obecnie ważną częścią każdego hotelu. Od wielu lat już panuje moda na weekendowe wyjazdy do miejsc, w których można się zrelaksować w basenie czy podczas masażu. Dla wielu gości jest to głównym celem pobytu w obiekcie. Inni w hotelu z basenem, SPA i restauracją odprężają się po wielu godzinach spędzonych na konferencji czy spotkaniach biznesowych. Dlatego każdy projekt budowlany dużego obiektu powinien uwzględniać również strefę Wellness i SPA.


Tworzenie takiej strefy wymaga doświadczenia, dzięki któremu zespół projektowy wykreuje miejsce idealne do relaksu i regeneracji. Niezbędne jest między innymi wyznaczenie pomieszczeń o różnym przeznaczeniu: począwszy od sauny, przez pokoje masażu, siłownię czy fitness, jacuzzi po przebieralnie, prysznice i toalety. Obecnie niezbędnym elementem jest również basen. W dużych, nowoczesnych obiektach architekt może zaplanować cały kompleks basenowy - z brodzikiem, zjeżdżalnią wodną i innymi atrakcjami. Dobry hotel nie może funkcjonować bez restauracji. Zapewni ona gościom wyżywienie na miejscu oraz pozwoli na serwowanie posiłków do pokojów. Jest też idealnym miejscem do spotkań towarzyskich. Wielkość restauracji oraz liczba przewidzianych miejsc powinna być dostosowania do pojemności samego hotelu.


Projektowanie małego hotelu


Projekt hotelu może mieć różną formę zależnie od tego, jaki dany obiekt będzie miał charakter i gdzie jest przewidziana jego budowa. W dużym mieście, w sąsiedztwie centrów biznesowych czy kulturalnych doskonale sprawdzi się hotel z basenem, Wellness i SPA oraz z restauracją i kawiarnią. W ostatnich latach jednak coraz częściej niewielkie hotele i pensjonaty powstają poza miastem, w strefach turystycznych lub w atrakcyjnym zakątku przyrody. To idealne miejsce na konferencję biznesową czy wycieczkę integracyjną dla pracowników firmy.


Projektowanie małego hotelu wymaga nieco innego podejścia niż planowanie dużego obiektu. Najważniejszą cechą takiego miejsca jest jego spokojna, rodzinna atmosfera. Dlatego można w nim zrezygnować z rozbudowanej strefy Wellness i SPA na korzyść wspólnej sali biesiadnej czy atrakcji terenowych. W projekcie małego hotelu powinny być stosowane wszystkie podstawowe zasady: od wyboru materiałów po atrakcyjny wystrój recepcji. Ważne jest jednak zagospodarowanie terenu wokół obiektu, z uwzględnieniem strefy wypoczynku na powietrzu, np. przy grillu czy ognisku, osłoniętej dachem.


Sprawdź ofertę projektowania hoteli: https://trzytrzecie.pl/html/oferta-projekt-hotelu.php


Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta? zdj. 2

fot. Pracownia projektowa TrzyTrzecie Architekci


Jak wybrać zespół projektowy, który zrobi to najlepiej?


Dobrze zaprojektowany hotel, nowoczesne wyposażenie, przyjazna atmosfera, jaką zapewnia właściwa aranżacja wnętrz oraz wiele atrakcji do wyboru to czynniki, które gwarantują sukces obiektu. Uwzględnienie wszystkich detali, rozmieszczenie ich w ograniczonej przestrzeni i stworzenie funkcjonalnych wnętrz wymagają ogromnego doświadczenia. Wybierając zespół projektowy do takiego zadania, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Z pewnością są nimi architekci z warszawskiej firmy Trzy Trzecie. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu obiektów przemysłowych, hotelowych i publicznych, dlatego jej zespół nie tylko doskonale zna rynek materiałowy oraz możliwości tworzenia aranżacji. Architekci mają również za sobą wiele udanych projektów, które doskonale funkcjonują, potwierdzając słuszność wyboru konkretnych rozwiązań.


Galeria - budoskop.pl Porady | Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta?

Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta? zdj. 3
Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta? zdj. 4
Projektowanie obiektów hotelowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta? zdj. 5
lista aktualności

Zobacz też:

Prestiż i bezpieczeństwo - posadzka w galerii handlowej zdj. 2

Prestiż i bezpieczeństwo - posadzka w galerii handlowej

Galerie handlowe zaliczamy do budynków...>>
Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej zdj. 2

Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej

...czyli jak zastosowanie nowinek... >>
Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe zdj. 2

Systemy oddymiania grawitacyjnego a obecne wyzwania rynkowe

Implementacja europejskich przepisów i norm...>>
Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła? zdj. 3

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła?

Odpowiednie parametry techniczne, standard... >>
Trwała posadzka w oborze zdj. 2

Trwała posadzka w oborze

Polska wieś się zmienia, specjalizuje. W... >>
Trawa syntetyczna na obiekty sportowe i rekreacyjne od ECO TOP zdj. 2

Trawa syntetyczna na obiekty sportowe i rekreacyjne od ECO TOP

Trawa syntetyczna pełni kluczową rolę,...>>

Copyright 2021. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.



Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito