Portal dla Inwestorów, Architektów i Wykonawców.

logo
Przeszukaj zasoby naszej bazy
0..9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Jesteś tu: Strona główna wypunktowanie budoskop.pl - Budownictwo porady wypunktowanie Prowadzisz firmę budowlaną z aspiracjami? Zadbaj o profesjonalne tłumaczenia!
Zobacz:

Zobacz też:

Planuj jesienią – buduj wiosną zdj. 2

Planuj jesienią – buduj...

Długie wieczory i jesienna słota to idealny... >>
Jak zabezpieczyć drewno przed zimą? zdj. 2

Jak zabezpieczyć drewno...

Wygląda pięknie zarówno w domu, jak i w...>>
Drabiny ewakuacyjne i techniczne KRAUSE. Od projektu do montażu gotowego rozwiązania zdj. 3

Drabiny ewakuacyjne i...

Drabiny pionowe, zwane także ewakuacyjnymi... >>
Ułóż sobie nawierzchnię zdj. 2

Ułóż sobie nawierzchnię

Kostki i płyty betonowe to bezsprzecznie...>>
Różne funkcje promiennika - do czego może się przydać ogrzewanie radiacyjne w domu? zdj. 2

Różne funkcje promiennika -...

Ogrzewanie domu to jedna z najważniejszych... >>
Nowoczesny dom w zasięgu ręki zdj. 3

Nowoczesny dom w zasięgu...

Sztuczna inteligencja jest obecnie jednym z...>>
Jak dobrać nawierzchnie wokół posesji do stylu budynku, aby zachować spójność architektoniczną? zdj. 3

Jak dobrać nawierzchnie...

Zachowanie spójności, ładu i porządku to... >>
Ostatni dzwonek na termoizolację domu zdj. 2

Ostatni dzwonek na...

Wiele domów w Polsce jest pozbawionych...>>
Ogrodzenie budowlane – kupić, czy wynajmować? zdj. 2

Ogrodzenie budowlane –...

Każda budowa to proces mniej lub bardziej... >>
Prowadzisz firmę budowlaną z aspiracjami? Zadbaj o profesjonalne tłumaczenia! zdj. 2

Prowadzisz firmę budowlaną...

Firmy budowlane mają szerokie możliwości...>>

budoskop.pl - Budownictwo porady

Prowadzisz firmę budowlaną z aspiracjami? Zadbaj o profesjonalne tłumaczenia!

12-09-2019

Firmy budowlane mają szerokie możliwości rozwoju. Stale rosnące zapotrzebowanie na usługi budowlane, atrakcyjne stawki oferowane dla polskich przedsiębiorstw oraz możliwość korzystania z najnowszych technologii to tylko niektóre z powodów, dla których warto rozważyć rozszerzenie swojej działalności za granicę. Aby było możliwe zaistnienie na międzynarodowych rynkach, konieczne jest jednak pokonanie barier językowych. To zadanie warto powierzyć profesjonalnej agencji tłumaczeń, specjalizującej się w branży budowlanej.


Tłumaczenia budowlane i ich specyfika


Tłumaczenia budowlane to bardzo szeroka grupa przekładów pisemnych. Niosą ogromne znaczenie dla rozwoju współczesnego świata, w którym budownictwo stanowi jeden z kluczowych sektorów gospodarki. Inwestycje budowlane często mają międzynarodowy charakter, są realizowane przez firmy z różnych krajów, międzynarodowe konsorcja i z udziałem zagranicznych inwestorów oraz wykonawców. Aby współpraca przebiegała sprawnie, na najwyższym poziomie, konieczne jest tłumaczenie obszernej i skomplikowanej dokumentacji. Tym zadaniem zajmują się profesjonalne biura tłumaczeń, których jedną z wiodących specjalizacji są tłumaczenia budowlane.


Prowadzisz firmę budowlaną z aspiracjami? Zadbaj o profesjonalne tłumaczenia! zdj. 1

fot. Podgórskie Biuro Tłumaczeń


Cechą charakterystyczną przekładów budowlanych jest ich interdyscyplinarność. Dokumenty budowlane to bowiem nie tylko materiały poruszające tematykę stricte budowlaną, ale także teksty, łączące w sobie wiele innych dziedzin nauki i przemysłu. Dokumenty budowlane bardzo często poruszają zagadnienia z zakresu ochrony środowiska, inżynierii środowiska, energetyki, przemysłu, geotechniki, komunikacji, socjologii, prawa i wielu innych.


Interdyscyplinarność budownictwa jest doskonale widoczna przy takich dokumentach, jak chociażby instrukcje obsługi maszyn, wykorzystywanych przy realizacji inwestycji. Dokumenty przetargowe w dużej mierze opierają się z kolei na zagadnieniach prawnych, natomiast w planach zagospodarowania przestrzeni obecne mogą być także treści z zakresu ochrony środowiska i socjologii.


Umiejętności profesjonalnych tłumaczy i realizowane przekłady budowlane


W związku z powyższym, profesjonalne biura tłumaczeń muszą zatrudniać w swoich szeregach wykwalifikowanych specjalistów nie tylko z samego zakresu budownictwa, ale także z licznych branży pokrewnych, którzy jednocześnie doskonale posługują się wybranymi językami obcymi. O wysoką jakość i pełną poprawność merytoryczną dokumentów z zakresu budownictwa dbają najczęściej inżynierowie-filolodzy, przed którymi skomplikowana terminologia budowlana i techniczna nie kryje żadnych tajemnic.


Tłumaczeniami budowlanymi nie zajmują się „zwykli” tłumacze, czyli osoby posiadające jedynie wykształcenie lingwistyczne. Nawet najlepsza znajomość języka obcego sama w sobie nie jest bowiem wystarczająca, aby tłumacz był w stanie poprawnie i zgodnie z zasadami dokonać przekładu skomplikowanej dokumentacji z zakresu budownictwa. Ze względu na interdyscyplinarność budownictwa oraz zróżnicowany charakter poszczególnych dokumentów, za ich realizację odpowiadają tłumacze specjalizujący się w konkretnych dziedzinach i branżach.


Tłumaczenia budowlane obejmują bardzo szeroką grupę dokumentów. Biura tłumaczeń podejmują się przekładów takich tekstów, jak np. dokumenty przetargowe, dzienniki budowy, ekspertyzy budowlane, katalogi, instrukcje obsługi maszyn, opisy inwestycji, wyceny nieruchomości, umowy budowlane, pozwolenia na budowę, specyfikacje materiałów budowlanych i wiele innych. Można więc śmiało powiedzieć, że profesjonalna agencja tłumaczeń specjalizująca się w przekładach budowlanych jest w stanie prawidłowo przełożyć dowolny dokument o charakterze budowlanym na praktycznie wszystkie języki świata.


Tłumaczenia budowlane tylko we współpracy z profesjonalną agencją tłumaczeń!


Tłumaczenia budowlane to profesjonalna i specjalistyczna usługa, z której najczęściej korzystają firmy budowlane, architekci, biura projektowe, firmy deweloperskie, producenci materiałów budowlanych i wiele innych przedsiębiorstw, których działalność dotyczy branży budowlanej oraz posiada globalny, międzynarodowy charakter.


Ze względu na interdyscyplinarność, tłumaczenia budowlane są także często zlecane przez firmy działające w branży energetycznej, przemysłowej, transportowej oraz wielu innych dziedzinach gospodarki, w których pojawia się konieczność przedstawienia przekładów dokumentów tematycznie związanych z branżą budowlaną. Mocno specjalistyczny charakter tłumaczeń budowlanych oraz duża odpowiedzialność, jaka ciąży na tłumaczu za ich prawidłowe wykonanie sprawiają, że wybór biura tłumaczeń, które zajmie się ich realizacją, powinien być bardzo dobrze przemyślany.


Profesjonalne firmy budowlane, poszukujące sprawdzonego, doświadczonego oraz godnego zaufania partnera biznesowego z zakresu tłumaczeń, najczęściej decydują się na współpracę z podmiotom o ugruntowanej pozycji na rynku oraz wieloletnim doświadczeniu w zakresie tłumaczeń budowlanych. Należy do nich istniejące od 1997 r. Podgórskie Biuro Tłumaczeń, którego jedną z wiodących specjalizacji są profesjonalne tłumaczenia budowlane pisemne i ustne.


Galeria - budoskop.pl Porady | Prowadzisz firmę budowlaną z aspiracjami? Zadbaj o profesjonalne tłumaczenia!

Prowadzisz firmę budowlaną z aspiracjami? Zadbaj o profesjonalne tłumaczenia! zdj. 2
lista aktualności

Zobacz też:

Planuj jesienią – buduj wiosną zdj. 2

Planuj jesienią – buduj wiosną

Długie wieczory i jesienna słota to idealny... >>
Jak zabezpieczyć drewno przed zimą? zdj. 2

Jak zabezpieczyć drewno przed zimą?

Wygląda pięknie zarówno w domu, jak i w...>>
Ułóż sobie nawierzchnię zdj. 2

Ułóż sobie nawierzchnię

Kostki i płyty betonowe to bezsprzecznie...>>
Nowoczesny dom w zasięgu ręki zdj. 3

Nowoczesny dom w zasięgu ręki

Sztuczna inteligencja jest obecnie jednym z...>>
Ostatni dzwonek na termoizolację domu zdj. 2

Ostatni dzwonek na termoizolację domu

Wiele domów w Polsce jest pozbawionych...>>
Ogrodzenie budowlane – kupić, czy wynajmować? zdj. 2

Ogrodzenie budowlane – kupić, czy wynajmować?

Każda budowa to proces mniej lub bardziej... >>

Copyright 2013. www.budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu| Polityka cookies Wszystkie prawa zastrzeżone.Partner Strategiczny:


INFO-INWEST Inwestycje budowlane

realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito